obiekty budowlane w wyrobisku górniczym

obiekty budowlane w wyrobisku górniczym

Postprzez Krzysiek » 18 Cze 2015, 17:26

Witam,
mam pytanko czy przenośnik PTG ustawiony na ziemi, którego elementy są podparte na punktowych podkładach betonowych czy zaliczamy to, jako obiekt budowlanyZG czy nie?
Pozdrawiam :)
Krzysiek
aspirant
 
Posty: 4
Rejestracja: 23 Mar 2015, 16:28
firma: CED-SPEC
stopień górniczy: KRZG

Re: obiekty budowlane w wyrobisku górniczym

Postprzez realista » 19 Cze 2015, 07:56

Jeśli takowy przenośnik znajduje się w wyrobisku eksploatacyjnym zasadnym jest zaliczenie go do obiektów budowlanych zakładu górniczego.
realista
generał *
 
Posty: 317
Rejestracja: 12 Mar 2012, 15:33
firma: GMG

Re: obiekty budowlane w wyrobisku górniczym

Postprzez tomala » 23 Kwi 2016, 22:57

Witam. Mam prośbę, czy mógłby ktoś z Was przedstawić mi procedurę zatwierdzenia posadowienia w zakładzie górniczym obiektu budowlanego. Z góry dziękuję za pomoc.
tomala
dyrektor **
 
Posty: 127
Rejestracja: 21 Lis 2011, 09:22

Re: obiekty budowlane w wyrobisku górniczym

Postprzez Hubert » 23 Kwi 2016, 23:00

:arrow: Prawo budowlane
Hubert
dozór forum
 
Posty: 886
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: obiekty budowlane w wyrobisku górniczym

Postprzez tomala » 24 Kwi 2016, 10:51

To jak należy odczytywać Art 2 Prawa Budowlanego? Czy jeżeli obiekt np tasmociag lub stacjonarne przesiewacz czy kruszarka są umiejscowione w wyrobisku to kto ma wtedy kompetencje zatwierdzajace?
tomala
dyrektor **
 
Posty: 127
Rejestracja: 21 Lis 2011, 09:22

Re: obiekty budowlane w wyrobisku górniczym

Postprzez Hubert » 24 Kwi 2016, 11:17

art. 2 PrBud dotyczy wyłącznie wyrobiska, rozumianego jako przestrzeń. To, co lokujesz w wyrobisku, może być obiektem budowlanym (art. 106 PGG).
Hubert
dozór forum
 
Posty: 886
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław


Wróć do Prawo geologiczne i górnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 2 gości

cron