błędny zapis w koncesji

zakręty postępowań koncesyjnych

błędny zapis w koncesji

Postprzez tomala » 11 Lis 2015, 17:34

witam

We wniosku o udzielenie koncesji na wydobywanie kopaliny (starosta) przedsiębiorca określił udokumentowane zasoby geologiczne oraz operatywne wskazując minimalny stopień wykorzystania złoża. Jednak organ koncesyjny w treści koncesji ustalił zasoby możliwe do wydobycia równym zasobom geologicznym. Jednak podał Wz taki jaki był we wniosku koncesyjnym. Co należy w takim przypadku zrobić. Czy przedsiębiorca powinien zgłosić się do organu koncesyjnego z wnioskiem o zmianę treści koncesji w zakresie zasobów możliwych do wydobycia?

Pozdrawiam
tomala
dyrektor **
 
Posty: 127
Rejestracja: 21 Lis 2011, 09:22

Re: błędny zapis w koncesji

Postprzez realista » 11 Lis 2015, 21:21

Jak znam życie to dla starosty (jako organu koncesyjnego) jest wszystko jedno - co wynika niestety z braku kompetencji zawodowych i braku przygotowania merytorycznego do rozstrzygania takich spraw ale to problem ponad 50 % powiatów (w których brakuje geologów powiatowych - posiadających uprawnienia w zakresie geologii).
Nawiązując do opisanej sytuacji: wg mnie są dwa rozwiązania: albo starosta uzna i z urzędu sprostuje oczywisty błąd pisarski w decyzji koncesyjnej (tyle, ze trzeba będzie mu to zasugerować) albo trzeba będzie formalnie wystąpić z wnioskiem o zmianę decyzji w trybie KPA.
realista
generał *
 
Posty: 318
Rejestracja: 12 Mar 2012, 15:33
firma: GMG

Re: błędny zapis w koncesji

Postprzez Hubert » 11 Lis 2015, 22:42

realista napisał(a):wystąpić z wnioskiem o zmianę decyzji w trybie KPA.

Lub - jak chcą niektórzy komentatorzy :) - w oparciu o przepisy PGG, bez stosowania art. 155 KPA.
Hubert
dozór forum
 
Posty: 893
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: błędny zapis w koncesji

Postprzez tomala » 12 Lis 2015, 23:46

realista napisał(a):Jak znam życie to dla starosty (jako organu koncesyjnego) jest wszystko jedno - co wynika niestety z braku kompetencji zawodowych i braku przygotowania merytorycznego do rozstrzygania takich spraw ale to problem ponad 50 % powiatów (w których brakuje geologów powiatowych - posiadających uprawnienia w zakresie geologii).

Niestety bardzo trafnie opisałeś naszą rzeczywistość mój przypadek jest chyba w tych 50 %. organ koncesyjny uważa, że zapis jest prawidłowy i tyle :(
tomala
dyrektor **
 
Posty: 127
Rejestracja: 21 Lis 2011, 09:22


Wróć do koncesje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron