Rozliczenie zasobów złoża

Rozliczenie zasobów złoża

Postprzez poszukiwacz » 16 Kwi 2014, 20:09

Zgodnie z § 8. ust. 3. ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ŚRODOWISKA w sprawie dokumentacji geologicznej złoża kopaliny: "W przypadku zaniechania lub zakończenia eksploatacji złoża kopaliny rozliczenia zasobów złoża kopaliny dokonuje się w dodatku do dokumentacji geologicznej złoża kopaliny". W rozprządzeniu tym, ani w ustawie Prawo geol. i górnicze nie ma mowy w jakim terminie należy opracować przedmiotowy dodatek.Zatem czy organ koncesyjny ma prawo w decyzji stwierdzającej wygaśnięcie koncesji, nałożyć obowiązek rozliczenia złoża i wskazać termin przedłożenia dodatku np.: w ciągu trzech miesięcy od dnia, w którym decyzja dotycząca wygaśnięcia koncesji stanie się ostateczna?
poszukiwacz
dyrektor **
 
Posty: 131
Rejestracja: 07 Cze 2012, 11:53

Re: Rozliczenie zasobów złoża

Postprzez Hubert » 08 Lip 2014, 11:27

Pardon, dopiero teraz zauważyłem pytanie ;-). Tak, istnieje podstawa prawna - wyinterpretowałbym ją z art. 158 pkt 2 PGG, a właściwość organu - z art. 160 PGG.
Hubert
dozór forum
 
Posty: 882
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław


Wróć do dokumentacje złożowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron