Strona 1 z 1

dodatek do PRG

PostWysłany: 04 Kwi 2018, 14:25
przez galena3110
Witam,

Pozwolę sobie przejść od razu do rzeczy :mrgreen:

Jak w tytule tematu chodzi o sporządzenie dodatku do PRG. Do zatwierdzonego już PRG chce dołączyć działki, które graniczą na północy i na wschodzie z terenem objętym robotami geolgicznymi. Nie byłoby w tym nic ciekawego gdyby nie fakt, że zatwierdzony projekt, jak i działki, które planuje objąć dodatkiem leżą na terenie tej samej gminy, powiatu i województwa, ale z kolei należą do innego obrębu ewidencyjnego... Także PRG leży na terenie miejscowości nr 1 działki na północy na terenie miejscowości nr 2 a działki na wschodzie na terenie miejscowości nr 3. Moje pytanie zatem brzmi czy w związku z taką sytuacją należy sporządzić 2 dodatki do PRG odrębnie dla miejscowości nr 2 i nr 3 czy sporządzić jeden dodatek? Nigdy wcześniej nie zdarzyła mi się taka sytuacja dlatego będę wdzięczna jak ktoś udzieli mi odpowiedzi jeśli miał podobny problem :)

Pozdr.
Beata

Re: dodatek do PRG

PostWysłany: 11 Kwi 2018, 22:08
przez kier18
Witam,

Nie ma znaczenia, że jest to osobny obręb ewidencyjny. Robisz 1 dodatek do PRG, w którym włączasz wskazane działki w granice obszaru badań.

Pozdrawiam:)

Re: dodatek do PRG

PostWysłany: 17 Kwi 2018, 10:46
przez galena3110
kier18 napisał(a):Witam,

Nie ma znaczenia, że jest to osobny obręb ewidencyjny. Robisz 1 dodatek do PRG, w którym włączasz wskazane działki w granice obszaru badań.

Pozdrawiam:)Dzięki wielkie :D ;)

Pozdr !

Re: dodatek do PRG

PostWysłany: 18 Kwi 2018, 14:40
przez galena3110
i znowu mam małe pytanie :mrgreen:

robie ten dodatek do prg w związku z czym musze zaplanować dodatkowe otwory i prawda jest taka, żeby mi to wszystko ładnie sensownie wyglądało (chodzi o odległości pomiędzy otworami) musiałabym wejść z 1 otworem na obszar poszukiwań, który już został zatwierdzony. Czy można sobie na takie coś pozwolić i uwzględnić to w tym dodatku czy po prostu nie ma takiej możliwości ? Bo jeżeli nie to będe musiała zaplanować otwór w takim miejscu gdzie odległość pomiędzy tym otworem a otworami w pobliżu będzie wynosić 58 i 66 m to zdecydowanie trochę za mało :(

Re: dodatek do PRG

PostWysłany: 20 Kwi 2018, 13:40
przez idait
Można planować także na obszarze już uwzględnionym w zatwierdzonym prg, należy tylko pamiętać o ponownym dołączeniu wyciągów z ewidencji odnośnie tej działki. a na marginesie, otwory planuje się w celu rozwiązania konkretnego zadania geologicznego (domyślam się że chodzi o udokumentowanie zasobów) a nie by ładnie i sensownie wyglądały. Jeśli zmienność parametrów złożowych będzie wysoka, może się okazać iż te 58 i 66 m będzie za dużo.