Strona 1 z 2

dodatek do PRG

PostWysłany: 04 Kwi 2018, 14:25
przez galena3110
Witam,

Pozwolę sobie przejść od razu do rzeczy :mrgreen:

Jak w tytule tematu chodzi o sporządzenie dodatku do PRG. Do zatwierdzonego już PRG chce dołączyć działki, które graniczą na północy i na wschodzie z terenem objętym robotami geolgicznymi. Nie byłoby w tym nic ciekawego gdyby nie fakt, że zatwierdzony projekt, jak i działki, które planuje objąć dodatkiem leżą na terenie tej samej gminy, powiatu i województwa, ale z kolei należą do innego obrębu ewidencyjnego... Także PRG leży na terenie miejscowości nr 1 działki na północy na terenie miejscowości nr 2 a działki na wschodzie na terenie miejscowości nr 3. Moje pytanie zatem brzmi czy w związku z taką sytuacją należy sporządzić 2 dodatki do PRG odrębnie dla miejscowości nr 2 i nr 3 czy sporządzić jeden dodatek? Nigdy wcześniej nie zdarzyła mi się taka sytuacja dlatego będę wdzięczna jak ktoś udzieli mi odpowiedzi jeśli miał podobny problem :)

Pozdr.
Beata

Re: dodatek do PRG

PostWysłany: 11 Kwi 2018, 22:08
przez kier18
Witam,

Nie ma znaczenia, że jest to osobny obręb ewidencyjny. Robisz 1 dodatek do PRG, w którym włączasz wskazane działki w granice obszaru badań.

Pozdrawiam:)

Re: dodatek do PRG

PostWysłany: 17 Kwi 2018, 10:46
przez galena3110
kier18 napisał(a):Witam,

Nie ma znaczenia, że jest to osobny obręb ewidencyjny. Robisz 1 dodatek do PRG, w którym włączasz wskazane działki w granice obszaru badań.

Pozdrawiam:)Dzięki wielkie :D ;)

Pozdr !

Re: dodatek do PRG

PostWysłany: 18 Kwi 2018, 14:40
przez galena3110
i znowu mam małe pytanie :mrgreen:

robie ten dodatek do prg w związku z czym musze zaplanować dodatkowe otwory i prawda jest taka, żeby mi to wszystko ładnie sensownie wyglądało (chodzi o odległości pomiędzy otworami) musiałabym wejść z 1 otworem na obszar poszukiwań, który już został zatwierdzony. Czy można sobie na takie coś pozwolić i uwzględnić to w tym dodatku czy po prostu nie ma takiej możliwości ? Bo jeżeli nie to będe musiała zaplanować otwór w takim miejscu gdzie odległość pomiędzy tym otworem a otworami w pobliżu będzie wynosić 58 i 66 m to zdecydowanie trochę za mało :(

Re: dodatek do PRG

PostWysłany: 20 Kwi 2018, 13:40
przez idait
Można planować także na obszarze już uwzględnionym w zatwierdzonym prg, należy tylko pamiętać o ponownym dołączeniu wyciągów z ewidencji odnośnie tej działki. a na marginesie, otwory planuje się w celu rozwiązania konkretnego zadania geologicznego (domyślam się że chodzi o udokumentowanie zasobów) a nie by ładnie i sensownie wyglądały. Jeśli zmienność parametrów złożowych będzie wysoka, może się okazać iż te 58 i 66 m będzie za dużo.

Re: dodatek do PRG

PostWysłany: 07 Sie 2018, 07:58
przez galena3110
Dzień doberek :mrgreen:

Pojawiło mi się kolejne pytanie/pytania do tego tematu. Otóż zatwierdzono mi PRG i (dopiero teraz) na dniach będę wysyłać dodatek do niego. Tylko obecnie mam taką sytuację, że PRG dałam do zatwierdzenia na czas do dnia 31 stycznia 2019 :( i teraz nie wiem do kiedy zatwierdzić dodatek najlepiej by było zrobić również do 31 stycznia 2019 bo i tak działki z PRG i dodatku będa włączone razem do dokumentacji geologicznej. Problem polega na tym, że zanim zatwierdzą dodatek to jakiś mc + zgłoszenie wierceń no i potem prace geodezyjne, które różnie trwają .... boję się, że nie wyrobię się do dnia 31 stycznia 2019. Czy zdażało Wam się zmienić czas na jaki ma obowiązywać zatwierdzony PRG ?? Chodzi mi o to czy w tym przypadku można sobie pozwolić na przesłanie pisma z prośbą o zmianę terminu ??? Wiem ze mozna zatwierdzać proejkty do lat 5 tutaj niepotrzebnie dałam tak krótki czas ... :/

Re: dodatek do PRG

PostWysłany: 08 Sie 2018, 07:53
przez kier18
Pisząc o pracach geodezyjnych masz na myśli zamierzanie otworów, czy obmiar terenu pod dokumentację? Spokojnie zatwierdzą Ci PRG do tego czasu i spokojnie wyrobisz się z wierceniami. Tzn. pytanie ile masz zaprojektowanych otworów i jak głębokich, bo jeśli jest to np. 200 otworów do 30,0 m, to różnie może być.

Pozdrawiam

Re: dodatek do PRG

PostWysłany: 08 Sie 2018, 08:17
przez galena3110
[quote="kier18"]Pisząc o pracach geodezyjnych masz na myśli zamierzanie otworów, czy obmiar terenu pod dokumentację? Spokojnie zatwierdzą Ci PRG do tego czasu i spokojnie wyrobisz się z wierceniami. Tzn. pytanie ile masz zaprojektowanych otworów i jak głębokich, bo jeśli jest to np. 200 otworów do 30,0 m, to różnie może być.


prace geodezyjne - miałam na myśli wykonanie mapy syt-wys do dg (róznie bywa z godetami niektórzy nawet dawają sobie 3 mce czasu, a czasami nie ma w kim wybierać i 3ba się na taki układ zgodzić ;) ). Nie no :D otworów jest poniżej 20 i poniżej 20 m gł. Chciałam po prostu zmienić ważność decyzji zatw. prg bo mam jeszcze sporo innych prg, dg, pzz do zrobienia i dlatego boję się, że mogę się nie wyrobić do końca stycznia 2019 z tym temate. popełniłam błąd bo mogłam dać po prostu większą rezerwę czasową dać do 5 lat i po sprawie ... :evil:

Re: dodatek do PRG

PostWysłany: 08 Sie 2018, 10:22
przez kier18
Ale wykonanie mapy syt.-wys. do dokumentacji nie jest przedmiotem projektu robót GEOLOGICZNYCH. Także to, że prace geodezyjne będą wykonane nawet 5 lat po zatwierdzeniu PRG nic nie znaczy. Najważniejsze żeby otwory zostały wykonane w czasie, na jaki został zatwierdzony PRG.

Re: dodatek do PRG

PostWysłany: 08 Sie 2018, 11:01
przez galena3110
Ok rozumiem. Jestem młodym geologiem i cały czas się ucze :D
dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam ! :P