Roboty budowlane w ZG

Roboty budowlane w ZG

Postprzez Górnik » 26 Paź 2023, 10:31

Dzień dobry. Chciałbym prosić o wyjaśnienie następującej kwestii. Zamierzamy przeprowadzić remont obiektu budowlanego ZG - drogi technologicznej. Prawo budowlane dla obiektów budowlanych, dla których wydano pozwolenie na ich budowę wymaga zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia planowanego remontu do organu nadzoru architektoniczno-budowlanego (w tym wypadku do Dyrektora OUG). Czy w świetle wymagań rozp. MŚ w sprawie planów ruchów Z.G. (dot. odkrywkowych ZG) powinniśmy, również to przedstawić w pkt. 19 planu ruchu - wzór nr 6? Wg mnie nie należy tego robić, gdyż pod tabelą (wzór nr 6) napisano, że zestawienie robót w tabeli opracowuje się z podziałem na dwie części (A i B) robót kontynuowanych i planowanych do wykonania ,sn które ZG posiada pozwolenie, lub na które będzie posiadał pozwolenie organu administracji architektonicznobudowlanej i nadzoru budowlanego w dziedzinie górnictwa. Czy mam rację? Pytam, gdyż OUG wymaga sporządzenia dodatku do planu ruchu w zakresie w/w wzoru nr 6, co wg mnie nie jest zgodne z treścią wyjaśnienia pod wzorem nr 6 i samą jego tabelą.
Górnik
aspirant
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 Paź 2023, 09:53

Re: Roboty budowlane w ZG

Postprzez Górnik » 09 Lis 2023, 14:23

I dostaliśmy postanowienie dot. przedstawienia robót remontowych we wzorze nr 6 Planu ruchu. Zgłoszenie robót nastąpiło, ale to nie wystarcza i należy uzyskać decyzję zatwierdzającą dodatek do planu ruchu.
A przecież wzór nr 6, jak pod nim napisano, sporządza się dla robót, które wymagają pozwolenia (BUDOWLANEGO). A na roboty REMONTOWE prawo budowlane nie wymaga pozwolenia. Czyli te roboty budowlane (remontowe) nie powinny być objęte planem ruchu.
Z drugiej strony uruchamianie takich dwóch (długo trwających) procedur dla remontów wg mnie jest niezasadne z punktu widzenia użytkownika, gdyż poniekąd zmusza do użytkowania obiektu, którego stan nie jest właściwy. Tym bardziej, że procedury dotyczą praktycznie tego samego organu.
Górnik
aspirant
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 Paź 2023, 09:53

Re: Roboty budowlane w ZG

Postprzez Hubert » 11 Lis 2023, 20:42

Zgadzam się z Tobą. We wzorze mowa jest jedynie o obiektach posiadających lub wymagających pozwolenia (nie ma części np. C dla obiektów niewymagających pozwolenia).
Pełna zgoda również co do zbyteczności podwójnego postępowania.
Hubert
dozór forum
 
Posty: 990
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: Roboty budowlane w ZG

Postprzez Górnik » 14 Lis 2023, 20:59

Panie Hubercie, dziękuję Panu za komentarz.
Górnik
aspirant
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 Paź 2023, 09:53

Re: Roboty budowlane w ZG

Postprzez Hubert » 14 Lis 2023, 21:26

Nie ma sprawy, zachęcam do aktywności na forum!
Hubert
dozór forum
 
Posty: 990
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław


Wróć do Prawo geologiczne i górnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości