wyznaczanie obszaru górniczego

wyznaczanie obszaru górniczego

Postprzez tomala » 26 Mar 2012, 15:55

Witam Amadeusz. Jestem po lekturze Twojego artykułu pt."wyznaczanie obszaru górniczego" w ostatnich Surowcach i maszynach budowlanych. I nasunęło mi się pytanie: czy według nowego prawa jeżeli istniejący od kilkunastu lat zakład przeróbczy jest zlokalizowny poza obszarem górniczym ok. 200m to czy teraz jest on automatycznie włączony w ten obszar i obowiązują go przepisy PGG i jego rozporządzenia? Czy tylko nowo powstałe zakłady i ich kopalnie mają ten problem.
Pozdrawiam
tomala
tomala
dyrektor **
 
Posty: 135
Rejestracja: 21 Lis 2011, 09:22

Re: wyznaczanie obszaru górniczego

Postprzez Hubert » 26 Mar 2012, 17:26

Kłaniam się nisko!
Niezmiernie mi miło, że znalazłeś czas na lekturę tego artykułu.

Zakłady przeróbcze zostały od 1 stycznia 2012 r. "wyłączone" z pojęcia zakładu górniczego. Mogą, lecz nie muszą być zlokalizowane (objęte) w obszarze górniczym, bowiem obszar górniczy wyznacza jedynie zasięg prowadzonego wydobycia. Przeróbka nie mieści się już w wydobyciu, a zatem zakład przeróbczy może być zlokalizowany dowolnie, także poza obszarem górniczym. Dotyczy to wszystkich rodzajów zakładów (podziemnych, otworowych, odkrywkowych).
Bardzo ciekawą wykładnię - odnoszącą się do konieczności lokalizacji zwałowisk wyłącznie w obszarze górniczym - przedstawił(a) nam Marcel6 w tym wątku.

pozdrawiam serdecznie!
Hubert
dozór forum
 
Posty: 990
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław


Wróć do Prawo geologiczne i górnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron