Projekt robót geologicznych

Re: Projekt robót geologicznych

Postprzez diuna » 28 Kwi 2013, 10:57

Mogę Panu oszczędzić studiowania zapisów studium ;), ale muszę wiedzieć jaki zapis zapis powinien się tam znaleźć. Mam wprawę więc poczytam do poduszki :)
diuna
dyrektor *
 
Posty: 77
Rejestracja: 14 Kwi 2013, 07:33

Re: Projekt robót geologicznych

Postprzez diuna » 28 Kwi 2013, 11:01

Brak zapisu zakazującego eksploatację, przy jednoczesnym zapisie "możliwość eksploatacji", nie jest przecież równoznaczny z obligatoryjnym umieszczeniem w studium zakładu górniczego.
diuna
dyrektor *
 
Posty: 77
Rejestracja: 14 Kwi 2013, 07:33

Re: Projekt robót geologicznych

Postprzez realista » 29 Kwi 2013, 08:27

- przypominam - o czym wcześniej pisałem na któryms z postów - że procedura planistyczna składa się z dwóch etapów: etap pierwszy to etap wniesienia udokumentowanego złoża i zapisów chroniących to złoże oraz umożliwiających jego eksploatację, natomiast etap drugi to wniesienie do opracowań planistycznych granic obszaru i terenu górniczego (ten etap realizowany powinien byc dopiero po uzyskaniu koncesji); zatem zapis "możliwość eksploatacji" w studium czy planie, jeśli zostało wniesione udokumentowane złoże daje jasną podstawę prawną do wystąpienia od zarówno decyzję środowiskową jak też o koncesję
realista
generał *
 
Posty: 348
Rejestracja: 12 Mar 2012, 15:33
firma: GMG

Re: Projekt robót geologicznych

Postprzez diuna » 29 Kwi 2013, 09:03

Fakt, pamiętam ten post. Jak widać należę do grupy osób upartych i dociekliwych :) Mam zatem rozumieć, że po uzyskaniu koncesji, biorąc pod uwagę zapis "możliwość eksploatacji" umieszczenie w studium granic obszaru i terenu górniczego nie wymaga konsultacji społecznych związanych ze zmianą studium?
diuna
dyrektor *
 
Posty: 77
Rejestracja: 14 Kwi 2013, 07:33

Re: Projekt robót geologicznych

Postprzez realista » 29 Kwi 2013, 12:43

- uporządkujmy wiadomości: fakt udokumentowania złoża powoduje konieczność jego uwzględnienia w dokumentach planistycznych samorządu terytorialnego i stanowi obowiązek samorządu; tzw. konsultacje społeczne maja miejsce w przypadku postępowania środowiskowego a więc na etapie uzyskiwania przez przedsiębiorcę decyzji środowiskowej; w tym też etapie (długim i uciążliwym dla przedsiębiorcy) możliwe sa konflikty społeczne - związane z protestami ekologów, przeciwników przedsięwzięcia itd.; w dalszej kolejności, tj. po uzyskaniu decyzji środowiskowej przedsiebiorca uzyskuje koncesję na eksplotację (którąa uzgadnia wójt/burmistrz), opracowuje plan ruchu i rozpoczyna eksploatację; z kolei samorząd na podstawie koncesji wprowadza do dokumentów planistycznych granice obszaru i terenu górniczego; w tym etapie tzw. konsultacje społeczne maja ograniczony zakres w odniesieniu do kręgu stron postęepowania -zakres ten w praktyce ograniczxa się do właścicieli nieruchomości znajdujących się w granicach terenu górniczego, co jest logiczne - gdyż oni w wyniku wprowadzonych zmian mogą "odczuć" pewne konsekwencje, np. spadek wartości nieruchomości, ograniczenia w zabudowie itp.
- prosze nie mylic pojęć konsultacji społecznych - związanych z postepoiwaniem środowiskowym, z konsultacjami społecznymi - prowadzonymi w ramach postepowania urbainistycznego; to są zupełnie różne rodzaje konsultacji a główna różnica polega na kręgu stron postepowania, w przypadku postępowania środowiskowego protestowac może niemal każdy, natomiast w przypadku postępowania planistycznego - stronami sa wyłącznie strony mające interes prawny
realista
generał *
 
Posty: 348
Rejestracja: 12 Mar 2012, 15:33
firma: GMG

Re: Projekt robót geologicznych

Postprzez diuna » 29 Kwi 2013, 13:33

Takiej odpowiedzi mi trzeba było :)
Nie ma to jak fachowiec w swojej dziedzinie. Moja dziedzina jest inna więc proszę wybaczyć, że odpowiedzi na pytania przeze mnie zadawane nie zawsze są dla mnie wystarczająco jasne.
Pozdrawiam
diuna
dyrektor *
 
Posty: 77
Rejestracja: 14 Kwi 2013, 07:33

Poprzednia

Wróć do Prawo geologiczne i górnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron