Podpisy na mapach stanowiących element PZZ

Podpisy na mapach stanowiących element PZZ

Postprzez maciejzAGH1 » 28 Sty 2014, 00:10

Witam

mam pytanie dotyczące konieczności podpisu mierniczego górniczego na mapach stanowiących element PZZ? Czy należy traktować je na równi z dokumentacją mierniczą-geologiczną zg?

Czy obliczenie zasobów w PZZ również powinno być podpisane przez uprawnionego geologa?

Jakie są Państwa doświadczenia?
maciejzAGH1
górnik ***
 
Posty: 11
Rejestracja: 07 Wrz 2011, 10:31
firma: AGH

Re: Podpisy na mapach stanowiących element PZZ

Postprzez Hubert » 28 Sty 2014, 04:55

Cześć Maćku,

pozwoliłem sobie podzielić w swoim Komentarzu pogląd Profesorów: Lipińskiego i Mikosza, wedle którego sporządzenie jakiejkolwiek części PZZ nie wymaga legitymowania się kwalifikacjami, bowiem nie jest to równoznaczne z pracą geologiczną. Projekt nie jest również częścią dokumentacji m-g.

pozdrowienia!
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: Podpisy na mapach stanowiących element PZZ

Postprzez realista » 28 Sty 2014, 22:12

- taka jest niestety prawda i skandal zarazem; na "przysłowiowy" metr rurki gazowej wewnątrz budynku do odbioru przyłącza potrzebne są uprawnienia, projekt i pozwolenie budowlane (!) a np. wykopanie dziury o skali odkrywki Bełchatowa może zaprojektować analfabeta bez jakiejkowliek wiedzy czy doświadczenia ....
realista
generał *
 
Posty: 348
Rejestracja: 12 Mar 2012, 15:33
firma: GMG

Re: Podpisy na mapach stanowiących element PZZ

Postprzez maciejzAGH1 » 29 Sty 2014, 15:30

ok. Dzięki. Zobaczymy czy organ koncesyjny podziela ten pogląd:)

Rozumiem, że mapa TG i OG będąca załącznikiem do wniosku koncesyjnego też nie musi być dziełem mierniczego górniczego?
maciejzAGH1
górnik ***
 
Posty: 11
Rejestracja: 07 Wrz 2011, 10:31
firma: AGH

Re: Podpisy na mapach stanowiących element PZZ

Postprzez ŁukaszMachniak » 30 Sty 2014, 21:18

Do PZZ nie potrzeba, na mapie OG i TG do wnisosku wymagany, przynajmniej tak jest w małopolsce, świętokrzyskim i podkarpackim (takie mam doswiadczenia). Dodatkowo mapa do wniosku musi zawierać informacje wynikające z ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 15 grudnia 2011 r. w sprawie rejestru obszarów górniczych. Jak podejdziesz do mnie to Ci pokażę, albo zapytaj Mateusza bo on widział.
ŁukaszMachniak
aspirant
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 Sty 2014, 21:09
firma: AGH


Wróć do Prawo geologiczne i górnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron