Praktyka geologiczna

Praktyka geologiczna

Postprzez karola231 » 24 Cze 2014, 21:52

Dobry wieczór.

Miałam roczny staż u Geologa Powiatowego przy sprawdzaniu projektów robót geologicznych i dokumentacji geologicznych. Na początku stażu dzwoniłam do Ministerstwa z pytaniem czy staż zaliczany jest jako praktyka do uprawnień administracyjnych. Początkowo Ministerstwo uznało, że tak, ale kilka miesięcy później zmienili stanowisko w tej sprawie i najprawdopodobniej nie będzie uznany. Dostałam od Starosty jako organu koncesyjnego zaświadczenie, że sprawdzałam projekty i dokumentacje. W związku z tym mam pytanie: Czy roczny staż powinien wliczać się do praktyki geologicznej? Posiadam wykształcenie geologiczne.
Karolina
karola231
górnik **
 
Posty: 7
Rejestracja: 23 Cze 2014, 10:46

Re: Praktyka geologiczna

Postprzez tomala » 25 Cze 2014, 07:30

hej!
Według mnie to zgodnie z zapisem w Rozporządzeniu w każdej kategorii uprawnień
praktyką jest też
— praca, o której mowa w art. 52 ust. 6 ustawy,

Ustawa mówi wyraźnie
Art. 52. 1. O stwierdzenie kwalifikacji w kategorii
I—X może ubiegać się osoba, która posiada dyplom
ukończenia studiów wyższych na kierunkach odpowiednich
do kategorii kwalifikacji, o stwierdzenie których
ubiega się ta osoba, oraz odbyła praktykę zawodową,
zwaną dalej „praktyką”.

i dalej w pkt. 6

6. Praktyką w zakresie uregulowanym niniejszym
rozdziałem są również okresy pracy pracowników
organów administracji geologicznej i nadzoru górniczego
przy sprawdzaniu, ocenie, przyjmowaniu lub zatwierdzaniu
projektów robót geologicznych, dokumentacji
geologicznych i dokumentacji mierniczo-geologicznych.

Kluczowe pytanie jakie trzeba postawić aby problem rozwiązać to czy w świetle innych przepisów odbycie stażu jest tożsame z okresem pracy.
Myśle, że Amadeusz pomoże
tomala
tomala
dyrektor **
 
Posty: 135
Rejestracja: 21 Lis 2011, 09:22

Re: Praktyka geologiczna

Postprzez Hubert » 25 Cze 2014, 08:16

Być może mój pogląd jest zbyt daleko idący, ale pozwoliłem sobie w Komentarzu napisać:
Praktyka przy pracy w organach administracji geologicznej lub organach nadzoru górniczego jest pojęciem dość szerokim, wychodzącym poza stosunek pracy na podstawie umowy o pracę czy powołania. Skoro jest to „praktyka przy pracy”, to równoważne z zatrudnieniem na stanowisku przy sprawdzaniu, ocenie, przyjmowaniu lub zatwierdzaniu PRG i innej dokumentacji będzie również np. nieodpłatna praktyka czy współpraca na podstawie stosunku cywilnoprawnego (umowa zlecenie itp.), umowa o praktykę absolwencką itp.
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław


Wróć do Prawo geologiczne i górnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron