podpisanie planu ruchu przez pełnomocnika

podpisanie planu ruchu przez pełnomocnika

Postprzez Hubert » 02 Gru 2011, 21:29

Podczas naszego wrześniowego Zjazdu padło pytanie o możliwość podpisania planu ruchu (lub dodatku) przez pełnomocnika, działającego w imieniu i na rzecz przedsiębiorcy.
Niestety, znalazłem dziś stanowisko prawne WUG potwierdzające wyrażoną wtedy opinię o tym, że nie jest to możliwe.
Stanowisko jest dostępne tutaj: http://www.wug.gov.pl/index.php?downloa ... 8471e61a71
W mojej ocenie, opinia ta zachowa aktualność także i na gruncie nowego PGG. Jestem ciekaw Waszego zdania.
Można się również zastanawiać, czy plan ruchu mógłby podpisać prokurent. Z jednej strony, prokurent jest wpisywany do KRS, z drugiej jednak - nie jest członkiem zarządu (w przypadku osób prawnych), a jedynie pełnomocnikiem (prokura jest rodzajem przedstawicielstwa).
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: podpisanie planu ruchu przez pełnomocnika

Postprzez EURO » 04 Gru 2011, 23:32

Znając autora tego poglądu nie ma się co dziwić. Problem w tym, że ten pogląd został wypowiedziany w nieco innej sprawie, ale m.zd. też jest rażąco błędny. Nie ma żadnych argumentów świadczących o tym, że podpisanie planu ruchu jest czynnością o charakterze osobistym, a na pewno nie może o tym przesądzić akt podustawowy.
EURO
inżynier **
 
Posty: 47
Rejestracja: 14 Mar 2011, 11:13
firma: []

Re: podpisanie planu ruchu przez pełnomocnika

Postprzez Hubert » 05 Gru 2011, 00:26

Mnie nie podoba się nawiązanie do przepisów o pełnomocnictwie procesowym (KPA), podczas gdy podpisanie dokumentu planu ruchu / dodatku czynnością procesową nie jest.
Czy uważasz, że opinia WUG na gruncie nowego PGG - zważywszy na art. 108 ust. 9 pkt 1 - będzie również błędna?
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław


Wróć do Prawo geologiczne i górnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron