Dopuszczanie ścian i dróg do ruchu

Dopuszczanie ścian i dróg do ruchu

Postprzez Marek » 22 Paź 2018, 10:06

Czy przepis art. 114 PGiG wymagąjący zezwolenia KRZG na dopuszczanie między innymi ścian dotyczy odkrywkowych zakładów górniczych?
Czy w świetle PGiG użytkowanie tymczasowych lub stałych dróg technologicznych (nie będących obiektami budowlanymi ZG) wymaga wcześniejszego zezwolenia na ich użytkowanie? Miejsca poruszania się pojazdów technologicznych po poziomach roboczych zmieniają się nieustannie w związku z postępem eksploatacji. Czy pojazdy technologiczne poruszają się tylko po "drogach"? Kiedy "muszą się" poruszac po drogach?
Marek
aspirant
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 Paź 2017, 12:23
firma: Stawiany
stopień górniczy: Dyr. górniczy III stopnia

Re: Dopuszczanie ścian i dróg do ruchu

Postprzez aszw » 03 Lis 2018, 00:39

Co do dopuszczania ścian to nie spotkałem się z takim podejściem, a przynajmniej w odkrywkach bez MW. Może inni użytkownicy mają odmienne doświadczenia - ale sądzę, że jednak przepis jest dedykowany dla zakładów innych niż odkrywkowe. Tym bardziej, że rozporządzenie z 8.04.2013 w sprawie prowadzenia ruchu również nie odnosi się do tego. Podobnie z drogami które nie są obiektami budowlanymi, w mojej opinii wystarczające jest odpowiednie opisanie/zilustrowanie tego zagadnienia w planie ruchu oraz regulaminie ruchu.
aszw
dyrektor ***
 
Posty: 165
Rejestracja: 20 Cze 2011, 07:26

Re: Dopuszczanie ścian i dróg do ruchu

Postprzez Marek » 07 Lis 2018, 14:55

Dziękuję za odpowiedź, która jest zbieżna z moim przekonaniem co do stosowania prawa. Pytałem o to, gdyż w czasie jednego ze spotkań KRZG z nadzorem górniczym omawiano taką konieczność. A stało się to po zdarzeniu osunięcia sie drogi do wyrobiska jednego z zakładów górniczych, a zlokalizowanej w pasie wzdłuż górnej krawędzi wyrobiska.
Marek
aspirant
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 Paź 2017, 12:23
firma: Stawiany
stopień górniczy: Dyr. górniczy III stopnia


Wróć do Prawo geologiczne i górnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron