uprawnienia geologiczne kat. XIII

od tego wszystko się zaczyna...

uprawnienia geologiczne kat. XIII

Postprzez tomala » 12 Gru 2016, 23:25

Witam
Chcę zapytać o interpretację art.52.6. Od geologa marszałkowskiego wyszła informacja, że nie może uznać praktyki podpisanej przez geologa z uprawnieniami kat. II, pod nadzorem którego prowadzone były roboty geologiczne w których uczestniczył praktykant do uzyskania kwalifikacji w kat. XIII. Projekty robót geologicznych były zatwierdzane bez zastrzeżeń oraz zgłoszenia o zamiarze przeprowadzenia robót jak również o zamiarze poboru próbek przez geologa z uprawnieniami w kat. II nie były kwestionowane przez żaden z organów jednak geolog prowadzący te roboty nie może w opinii organu właściwego do uznania kwalifikacji w zakresie geologii w kat XIII potwierdzać odbytej praktyki. Czy właściwy artykuł w myśl ustawodawcy należy czytać literalnie? czy jest to nadinterpretacja geologa marszałkowskiego?
tomala
dyrektor **
 
Posty: 135
Rejestracja: 21 Lis 2011, 09:22

Re: uprawnienia geologiczne kat. XIII

Postprzez aszw » 13 Gru 2016, 15:22

Chyba jednak nadinterpretacja. Art. 52 ust. 7 stanowi o "nadzorze osób uprawnionych do wykonywania takich samych czynności", a nie o nadzorze osób posiadających kwalifikacje stwierdzone w tożsamej kategorii.
Kategoria XIII została wprowadzona do przepisów niedawno, bo chyba w kwietniu br. Gdyby traktować ten temat tak jak ów marszałek, to mamy sytuację absurdalną: wraz ze zmianą przepisów nikt nie byłby w stanie stwierdzić sobie kwalifikacji w tej kategorii - bo jednocześnie nie byłoby nikogo ze świadectwem kat. XIII kto mógłby mu potwierdzić praktykę.
A który to geolog wojewódzki wydał takie stanowisko?
aszw
dyrektor ***
 
Posty: 163
Rejestracja: 20 Cze 2011, 07:26


Wróć do Geologia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron