Koncesja wydawana przez Ministra Środowiska

zakręty postępowań koncesyjnych

Koncesja wydawana przez Ministra Środowiska

Postprzez karola231 » 03 Lip 2014, 21:10

Hej.

Mam pytanie. Jak wygląda schemat uzyskania koncesji przez Ministra Środowiska. Mam stworzony taki ogólny schemat po rozmowie z Panem od koncesji z MInisterstwa ale zastanawiam się czy nie jest zbyt ogólny. Wiem, że jest organem właściwym w zakresie koncesji na złoża objęte własnością górniczą.
Mój schemat wygląda mnie więcej tak:

1. Koncesja na rozpoznanie złoża (musi być zaopiniowana przez wójta, prezydenta miasta, burmistrza)
2. Udokumentowanie złoża
3. Wniosek o koncesję (uzgodnienie z wójtem, prezydentem miasta lub burmistrzem w zakresie mpzp oraz z Ministrem Gospodarki)
4. Wydanie koncesji na wydobycie złoża
Karolina
karola231
górnik **
 
Posty: 7
Rejestracja: 23 Cze 2014, 10:46

Re: Koncesja wydawana przez Ministra Środowiska

Postprzez realista » 03 Lip 2014, 21:30

Brakuje mi w tym najgorszych kwestii, tj. etapu urbanistycznego i jeszcze gorszego etapu środowiskowego - przed wnioskiem o wydanie koncesji na eksploatację.
realista
generał *
 
Posty: 348
Rejestracja: 12 Mar 2012, 15:33
firma: GMG

Re: Koncesja wydawana przez Ministra Środowiska

Postprzez karola231 » 03 Lip 2014, 21:54

Projekt Zagospodarowania Złoża i Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach ?
Karolina
karola231
górnik **
 
Posty: 7
Rejestracja: 23 Cze 2014, 10:46

Re: Koncesja wydawana przez Ministra Środowiska

Postprzez Hubert » 03 Lip 2014, 23:06

karola231 napisał(a):Wiem, że jest organem właściwym w zakresie koncesji na złoża objęte własnością górniczą.

Z małą gwiazdką - wody uznane za kopaliny objęte są własnością górniczą (art. 10 ust. 2 PGG), lecz organem koncesyjnym właściwym w tej sprawie jest marszałek województwa.
----
Odnośnie trybu postępowania przed Ministrem Środowiska - należy pamiętać o odrębnej ścieżce (a w zasadzie - ścieżkach) dotyczących węglowodorów.
Schemat można nieco uszczegółowić:
wniosek przedsiębiorcy o udzielenie koncesji na poszukiwanie / rozpoznawanie złoża kopaliny z załączonym projektem robót geologicznych
\|/
sprawdzenie przez M$ wniosku pod kątem wymogów formalnych, wszczęcie postępowania
\|/
zaopiniowanie projektu koncesji przez wójta (burmistrza, prezydenta) / współdziałanie z innymi organami (w materiałach z zajęć jest tabelka wszystkich organów)
\|/
wydanie koncesji na poszukiwanie / rozpoznawanie złoża
-----
WYDOBYCIE:
wniosek przedsiębiorcy o udzielenie koncesji na wydobywanie z załączonym m.in. projektem zagospodarowania złoża, a jeśli jest wymagana - także z decyzją środowiskową
\|/
sprawdzenie przez M$ wniosku pod kątem wymogów formalnych, wszczęcie postępowania
\|/
uzgodnienie projektu koncesji przez wójta (burmistrza, prezydenta) / współdziałanie z innymi organami (w materiałach z zajęć jest tabelka wszystkich organów)
\|/
wydanie koncesji na wydobywanie
-----
Oczywiście nie wyczerpuje to wszystkich postępowań, bo - jak pisał Realista - są jeszcze kwestie oceny oddziaływania na środowisko, zagospodarowania przestrzennego itd.
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław


Wróć do koncesje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron