Prawo do korzystania z informacji geol.

zakręty postępowań koncesyjnych

Prawo do korzystania z informacji geol.

Postprzez galena3110 » 02 Gru 2022, 15:42

Witam :)

Mam pytanie odnośnie Wniosku koncesyjnego a dokładnie inf. dot. dowódu istnienia prawa dokorzystania z informacji geologicznej, jakie w zakresie niezbędnym do prowadzenia zamierzonej działalności przysługuje wnioskodawcy. Przerobiłam już trochę Wniosków koncesyjnych i zawsze odnośnie powyższego zawieram informację kto udokumentował złoże, jaki organ wydał decyzję i jej nr itd,, oraz powołuję się na Art. 99 ust. 3 Ustawy PGiG. Do tej pory zawsze mieściłam się w tych trzech latach i było wszystk ok. Obecnie mam dokumentację zatwierdzoną w roku 2019 z 30 lipca a chcę na dniach wystąpić o koncesję - 3 lata minęły w związku z powyższym powoływanie się na artykuł 99 ust. 3 jest nieaktualne ? czy nadal obowiązuje ? zapis jest, że wyłączne prawo ma ten kto otrzymał decyzję zatw. dokumentację skoro minęły 3 lata to mam rozumieć, że nadal przedsiębiorca ma prawo do dokumentacji? Oczywiście już nie na wyłączność jak mowa w artykule. Czy to wszystko przepada i teraz prawo do informacji ma skarb państwa ? Potrzebuje fachowej porady od kogoś zdecydowanie bardziej doświadczonego niż ja :mrgreen: :roll:

Pozdrawiam :)


By już nie spamować trochę po czasie, ale dziękuję za odpowiedź !!! :)
Ostatnio edytowany przez galena3110, 04 Kwi 2023, 10:39, edytowano w sumie 1 raz
galena3110
inżynier **
 
Posty: 45
Rejestracja: 05 Lis 2015, 09:32

Re: Prawo do korzystania z informacji geol.

Postprzez Hubert » 06 Gru 2022, 22:18

Prawo do korzystania z informacji geologicznej przysługuje każdemu, kto sfinansował wykonanie prac geologicznych - i to dożywotnio. Zerknij na art. 99 ust. 2 PGG:
"Temu, kto, ponosząc koszt prac prowadzonych w wyniku decyzji wydanych na podstawie ustawy lub prowadzonych na podstawie zgłoszenia, o którym mowa w art. 85 ust. 2 i art. 85a ust. 1, uzyskał informację geologiczną, przysługuje prawo do nieodpłatnego korzystania z niej."
Hubert
dozór forum
 
Posty: 990
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław


Wróć do koncesje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron