projekt robót geologicznych - piezometry!

projekt robót geologicznych - piezometry!

Postprzez krupek18 » 24 Wrz 2014, 08:08

Witam,
Gdzie powinienem złożyć projekt robót geologicznych na montaż piezometrów? Art. 161 Pgig nie mówi jasno kto powinien zając sie zatwierdzeniem tego typu projektów. Tak naprawde cała ustanie o tym nie wspomina. Prosze o pomoc
krupek18
aspirant
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 Wrz 2014, 07:54
firma: kopalnia
stopień górniczy: nizszy

Re: projekt robót geologicznych - piezometry!

Postprzez Tomasz Brzozowski » 25 Wrz 2014, 08:38

Hej,
Ćwiczyłem ostatnio ten temat. PRG wędrował długo.....i od miasta dotarł prosto do Marszałka Województwa....gdzie został zatwierdzony.... :D
Awatar użytkownika
Tomasz Brzozowski
technik ***
 
Posty: 27
Rejestracja: 30 Lis 2011, 12:19
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

Re: projekt robót geologicznych - piezometry!

Postprzez Fred » 25 Wrz 2014, 10:09

Witam,

Piezometry są zatwierdzane przez Marszałka. Art. 161 ust.1 mówi o tym, że Organem administracji geologicznej pierwszej instancji jest marszałek województwa, z wyjątkiem spraw określonych w ust. 2 i 3, w których nie ma mowy o piezometrach.
Fred
technik *
 
Posty: 19
Rejestracja: 16 Maj 2014, 14:41

Re: projekt robót geologicznych - piezometry!

Postprzez Hubert » 04 Paź 2014, 22:50

Zwróćcie jednak uwagę na art. 161 ust. 2 PGG:
Do starosty, jako organu administracji geologicznej pierwszej instancji, należą sprawy związane z zatwierdzaniem projektów robót geologicznych oraz dokumentacjami geologicznymi, dotyczące:
6) warunków hydrogeologicznych w związku z zamierzonym wykonywaniem przedsięwzięć mogących negatywnie oddziaływać na wody podziemne, w tym powodować ich zanieczyszczenie, dotyczących przedsięwzięć zaliczonych do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, dla których obowiązek sporządzenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko może być wymagany, z wyłączeniem przedsięwzięć mogących negatywnie oddziaływać na wody lecznicze.

Wydaje mi się, że piezometry służą ustalaniu warunków hydrogeologicznych, a zatem starosta będzie właściwy w przypadku spełnienia warunków ustalonych w tym przepisie.
Hubert
dozór forum
 
Posty: 943
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: projekt robót geologicznych - piezometry!

Postprzez mkxx » 06 Maj 2015, 15:00

...w związku z zamierzonym wykonywaniem przedsięwzięć mogących negatywnie oddziaływać na wody podziemne, w tym powodować ich zanieczyszczenie,
dotyczących przedsięwzięć zaliczonych do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, dla których obowiązek sporządzenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko może być wymagany.


Patrząc literalnie z tego wynika, że w przypadku pierwszym starosta jest właściwy do przedsięwzieć "zamierzonych" czyli jeszcze nie wykonanych. Jeżeli przedsięwziecie już istnieje i np. jest rozbudowywane to (niestety) kompetencje przejmuje marszałek. Przykład: projektowana stacja benzynowa - tu kompetentny jest starosta, ale przy rozbudowie stacji - już marszałek (co uważam za niepotrzebne zamieszanie).

W drugim przypadku wszystkie przedsięwzięcia (zarówno istniejące i rozbudowywane) ale dla których raport jest obowiązkowy idą do marszałka (czyli wszystkie z listy "mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko").

Pozdrawiam,
Marek
mkxx
inżynier *
 
Posty: 37
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:51
firma: UM

Re: projekt robót geologicznych - piezometry!

Postprzez Jolka » 15 Paź 2015, 11:19

:) Właśnie ćwiczę ten temat u siebie...
Moje podejście jest - w skrócie - takie, że wpierw oceniam czemu służą konkretne piezometry i czy są związane z inwestycją mieszczącą się w art. 161 ust. 2 pkt 6 PGG. Jeśli tak, wówczas projekt robót zatwierdza starosta (który pewnie wcześniej zatwierdził dhg określającą warunki hydrogeologiczne). Jeśli jednak piezometry nie są związane z taką inwestycją to jest to kompetencja marszałka. Innym zagadnieniem jest jaka dokumentacja ma powstać z tych robót :twisted:
Jolka
dozór forum
 
Posty: 24
Rejestracja: 12 Sty 2013, 12:41
firma: S.P. Nysa


Wróć do projekty robót geologicznych

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron