przekazanie prg

przekazanie prg

Postprzez tomala » 12 Wrz 2017, 14:54

Witam
Mam pytanie czy jeżeli jeden przedsiębiorca uzyskał zatwierdzenie projektu robót geologicznych to czy może odstąpić prawo do wykonania robót geologicznych innemu przedsiębiorcy i ten nowy na podstawie sfinansowanych i wykonanych robót geologicznych wykona dokumentację geologiczną złoża.?
tomala
dyrektor **
 
Posty: 135
Rejestracja: 21 Lis 2011, 09:22

Re: przekazanie prg

Postprzez aszw » 13 Wrz 2017, 09:52

Raczej nie ma takiej możliwości aby wprost przenieść decyzję o zatwierdzeniu prg na inny podmiot. Co innego gdyby to była koncesja albo warunki zabudowy, ale wtedy są na to przepisy szczegółowe.
Myślę, że pierwszy przedsiębiorca powinien wnieść o uchylenie swojej decyzji z art. 155 kpa, a drugi wystąpić z ponownym wnioskiem o zatwierdzenie. Za to projekt będący załącznikiem do wniosku może być w sumie ten sam, o ile się w międzyczasie nie zdezaktualizował ;)
aszw
dyrektor ***
 
Posty: 165
Rejestracja: 20 Cze 2011, 07:26

Re: przekazanie prg

Postprzez mkxx » 28 Wrz 2017, 14:57

A czy dla przyspieszenia procedury administracyjnej nie możnaby po prostu zmienić na wniosek przedsiębiorcy treści decyzji (zamieniając pierwszego przedsiębiorcę drugim)? Dołączyłby jakąś umowę do wniosku i sprawa jest załatwiona w tydzień. A tak to znów trzeba by pisać po opinię wójta/burmistrza/...
mkxx
inżynier *
 
Posty: 39
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:51
firma: UM

Re: przekazanie prg

Postprzez kier18 » 29 Wrz 2017, 09:39

Wydaje mi się, że nie powinno być problemu jeśli PRG będzie zatwierdzony na jednego Przedsiębiorcę a DG na innego. Niech obaj Przedsiębiorcy podpisza umowę o współpracy na etapie wykonywania robót, a później niech przekażą prawo do informacji geologicznej, temu który chce dokumentowac złoże.
kier18
inżynier *
 
Posty: 34
Rejestracja: 09 Mar 2017, 11:10


Wróć do projekty robót geologicznych

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości