usuwanie drzew z obszaru górniczego

Imprezy, konferencje, zjazdy i nieformalne spotkania, zapytania, prośby o pomoc i wszystko, co nie mieści się w poprzednich kategoriach

usuwanie drzew z obszaru górniczego

Postprzez ewa » 06 Sie 2013, 18:22

Aktem notarialnym dzierżawy przekazałam teren pod koncesją na wydobycie kruszywa naturalnego z prawem do poddzierżawienia osobie trzeciej.Poddzierzawca działki oddał do współużywania innym podmiotom moją działkę (ale już bez mojej zgody i wiedzy).
Usuniętych zostało ponad 300 drzew ( w tym 49 sztuk brzóz ponad 10-letnich ,43 sosny ponad 10-letnie i 1 lipa ponad 50-letnia) przed rozpoczęciem prac kopalnianych.
O dziwo nie ma teraz winnego, nikogo oprócz mnie to nie interesuje i nikt się do tego nie przyznaje.Poddzierżawca twierdzi, że nie wie kto wydał polecenie usunięcia drzew.
Na zdjęciach fotogrametrycznych, uzyskanych przeze mnie z CODGiK ,widnieją drzewa, jakie rosły rok przed wycinką.
Jak się póżniej dowiedziałam:" Drzewka te zostały usunięte przy użyciu ciężkiego sprzętu".Sąsiad mówił:" Drzewka te były wywożone w całości razem z korzeniami. Były one połamane. po prostu ładowane musiały być na wozidła przez duże koparki razem z korzeniami i piaskiem jak leci. Na wozidłach było widać wymieszany piasek z tymi drzewami i innymi krzakami. Nie wiem dokąd były wywiezione te drzewka."
Odwagi do wycinki tej roślinności dodała sprawcom informacja,że to właściciel odpowiada za usuwanie starych drzew bez zgody Urzędu Gminy.
Sprawa została umorzona z powodu niewykrycia sprawcy.
Ostatnio edytowany przez ewa, 08 Sie 2013, 19:08, edytowano w sumie 1 raz
ewa
technik ***
 
Posty: 26
Rejestracja: 25 Lip 2013, 23:17
firma: michalin

Re: usuwanie drzew z obszaru górniczego

Postprzez realista » 06 Sie 2013, 19:11

- pozostaje tylko pogratulować Pani szczęścia; gdyby postępowanie nie zostało umorzone kara za wycinkę byłaby niewyobrażalna; swoją drogą sprawę należało zglośić do prokuratury ....; ponadto powinna Pani rozwiązać umowe dzierżawy w trybie natychmiastowym za złamanie warunków umowy (jeśli takowe zostały złamane)
realista
generał *
 
Posty: 348
Rejestracja: 12 Mar 2012, 15:33
firma: GMG


Wróć do Pozostałe dyskusje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron