postanowienie w sprawie wydłużenia terminu

Imprezy, konferencje, zjazdy i nieformalne spotkania, zapytania, prośby o pomoc i wszystko, co nie mieści się w poprzednich kategoriach

postanowienie w sprawie wydłużenia terminu

Postprzez Fred » 14 Lip 2014, 12:20

Witam,

Wg. Art. 36. § 1. O każdym przypadku niezałatwienia sprawy w terminie określonym w art. 35 lub w przepisach szczególnych organ administracji publicznej jest obowiązany zawiadomić strony, podając przyczyny zwłoki i wskazując nowy termin załatwienia sprawy.
§ 2. Ten sam obowiązek ciąży na organie administracji publicznej również w przypadku zwłoki w załatwieniu sprawy z przyczyn niezależnych od organu.

Czy w przypadku przedłużania się sprawy w wyniku wysłania np. Projektu robót geologicznych do zaopiniowania itp. powinno się zawiadamiać wnioskodawcę o niezałatwieniu sprawy w terminie? w art. 35 kpa jest zapis, że "nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa dla dokonania określonych czynności". W rzeczywistości często się zdarza, że sprawa nie zostaje załatwiona w terminie 1 miesiąca, właśnie przez wysyłanie projektu do uzgodnienia, czas potrzebny na zawiadomienie stron art. 10 kpa, itp. Do tej pory raczej spotykałem się z takim podejściem, że ten czas jest po prostu doliczony i nikogo się nie zawiadamia, ale ostatnio dochodzą mnie słuchy, że nawet w takich przypadkach powinno się jednak wysłać postanowienie o wydłużeniu terminu załatwienia sprawy. Co o tym sądzicie?
Fred
technik *
 
Posty: 19
Rejestracja: 16 Maj 2014, 14:41

Re: postanowienie w sprawie wydłużenia terminu

Postprzez Hubert » 14 Lip 2014, 13:05

Istnieją różne poglądy n/t czasu prowadzenia postępowań, w ramach których istnieje obowiązek dokonania uzgodnień / opinii. Chyba przeważający pogląd jest taki, że do limitu określonego w KPA (art. 35 3) należy doliczyć jeszcze czas potrzebny do pozyskania uzgodnienia / opinii. Tym samym można byłoby uznać, że postępowanie koncesyjne lub zatwierdzenie PRG może trwać 1,5 miesiąca (miesiąc z art. 35 3 KPA + 14 dni na uzgodnienie / opinię), a jeśli tak - to nie byłoby potrzebnym zawiadamianie stron o załatwieniu sprawy w tym terminie (byłby to termin podstawowy dla załatwienia sprawy).
Hubert
dozór forum
 
Posty: 943
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: postanowienie w sprawie wydłużenia terminu

Postprzez Fred » 14 Lip 2014, 14:00

ok , dzięki za odp. :)
Fred
technik *
 
Posty: 19
Rejestracja: 16 Maj 2014, 14:41


Wróć do Pozostałe dyskusje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron