Uprawnienia

Imprezy, konferencje, zjazdy i nieformalne spotkania, zapytania, prośby o pomoc i wszystko, co nie mieści się w poprzednich kategoriach

Uprawnienia

Postprzez Fred » 22 Lip 2014, 09:23

Witam,

Mam pytanie odnośnie uprawnień geologicznych nr III. Obecnie pracuję w geologii samorządowej i niestety, moja umowa kończy się zanim miną 3 lata potrzebne na odbycie praktyki. Czy zakładając swoją firmę i np. współpracując z geologiem mającym uprawnienia mam szansę na doliczenie takiego okresu pracy do wymaganej praktyki? (Czy ministerstwo uzna taką praktykę)
Fred
technik *
 
Posty: 19
Rejestracja: 16 Maj 2014, 14:41

Re: Uprawnienia

Postprzez Hubert » 22 Lip 2014, 11:06

Poglądu Ministerstwa nie znam, ale ja bym uznał, że 3 lata mogą być praktykowane i tu, i tu. Słowem - na 3 lata może się składać np.2,5 roku pracy w starostwie + 0,5 roku w przedsiębiorstwie. Wywodzę to z jednego wyrazu użytego w rozporządzeniu - "LUB":
c) odbycie trzyletniej praktyki zawodowej przy:
- sporządzaniu projektów robót geologicznych i dokumentacji geologicznych związanych z poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż kopalin objętych prawem własności nieruchomości gruntowej lub
- pracy, o której mowa w art. 52 ust. 6 ustawy,

"Lub" wg języka polskiego jest alternatywą łączną, co oznacza, że warunek jest spełniony, gdy:
a) praktykę odbyto wyłącznie przy sporządzaniu prg,
b) praktykę odbyto wyłącznie w ramach pracy w starostwie,
c) praktykę odbyto przy sporządzaniu prg oraz w ramach pracy w starostwie.

Gdyby prawodawca zamiast "lub" posłużył się alternatywą rozłączną "albo", wówczas można byłoby mniemać, że 3 lata należy liczyć osobno dla pracy w starostwie i osobno dla pracy w przedsiębiorstwie.
Hubert
dozór forum
 
Posty: 943
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: Uprawnienia

Postprzez Fred » 23 Lip 2014, 09:49

Głównie chodzi mi o to, czy jakbym prowadził swoją firmę mając uprawnienia na dozór i kierowanie robotami geologicznymi w terenie (XI i XII) i współpracowałbym z geologiem, który na podstawie moich wierceń robiłby dokumentację pod którą również bym się podpisywał, to okres takiej pracy można zaliczyć do praktyki. Czy koniecznie musze być zatrudniony u jakiegoś geologa przez okres 3 lat, czy można współpracować np. w takim zakresie jak napisałem wyżej?
Fred
technik *
 
Posty: 19
Rejestracja: 16 Maj 2014, 14:41


Wróć do Pozostałe dyskusje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron