Protokół z kontroli Zakładu Górniczego

Imprezy, konferencje, zjazdy i nieformalne spotkania, zapytania, prośby o pomoc i wszystko, co nie mieści się w poprzednich kategoriach

Protokół z kontroli Zakładu Górniczego

Postprzez poszukiwacz » 20 Lip 2015, 16:44

Organ koncesyjny - Starosta przeprowadził kontrolę Zakładu Górniczego. Protokół z kontroli przesłano przedsiębiorcy pocztą za potwierdzeniem odbioru z prośbą o jego podpisanie i odesłanie jednego egzemplarza do organu. Przedsiębiorca protokół odebrał, nie wniósł do niego żadnych zastrzeżeń, uwag w wyznaczonym terminie. Niestety protokół nie został odesłany przez przedsiębiorcę. Dodam, że ten przedsiębiorca jest "bardzo trudny we współpracy". Jakie kroki podjąć, aby wyegzekwować protokół? Czy są jakieś sankcje karne?
poszukiwacz
dyrektor **
 
Posty: 142
Rejestracja: 07 Cze 2012, 11:53

Re: Protokół z kontroli Zakładu Górniczego

Postprzez realista » 21 Lip 2015, 08:58

Nie bardzo rozumiem dlaczego protokół nie został podpisany bezpośrednio po zakończeniu kontroli. Co do przedsiębiorcy "trudnego we współpracy" to recepta jest prosta w zależności od "trudności we współpracy": należy go otoczyć "szczególną troską i opieką".
realista
generał *
 
Posty: 327
Rejestracja: 12 Mar 2012, 15:33
firma: GMG

Re: Protokół z kontroli Zakładu Górniczego

Postprzez Hubert » 21 Lip 2015, 09:02

Poszukiwaczko, protokół z kontroli powinien podpisać przedsiębiorca lub osoba, którą upoważnił do reprezentacji na potrzeby kontroli (art. 80 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej). Brak podpisu (lub odmowę podpisania) można omówić w protokole - i taki niepodpisany przez przedsiębiorcę (lub jego reprezentanta) pozostawić w aktach.

Realisto - podpisanie protokołu jest prawem, lecz nie obowiązkiem przedsiębiorcy.
Hubert
dozór forum
 
Posty: 943
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: Protokół z kontroli Zakładu Górniczego

Postprzez realista » 21 Lip 2015, 11:51

Amadeusu, oczywiście że podpisanie protokołu jest prawem a nie obowiązkiem (przedsiębiorca chce to podpisuje nie chce to nie podpisuje) ale z doświadczenia wiem, że powodem niechęci podpisywania protokołu są po prostu stwierdzone nieprawidłowości w zakresie prowadzenia ruchu zakładu górniczego (bez względu na obszar i zakres tych nieprawidłowości).
realista
generał *
 
Posty: 327
Rejestracja: 12 Mar 2012, 15:33
firma: GMG


Wróć do Pozostałe dyskusje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron