Strona 1 z 1

Protokół z kontroli Zakładu Górniczego

PostWysłany: 20 Lip 2015, 16:44
przez poszukiwacz
Organ koncesyjny - Starosta przeprowadził kontrolę Zakładu Górniczego. Protokół z kontroli przesłano przedsiębiorcy pocztą za potwierdzeniem odbioru z prośbą o jego podpisanie i odesłanie jednego egzemplarza do organu. Przedsiębiorca protokół odebrał, nie wniósł do niego żadnych zastrzeżeń, uwag w wyznaczonym terminie. Niestety protokół nie został odesłany przez przedsiębiorcę. Dodam, że ten przedsiębiorca jest "bardzo trudny we współpracy". Jakie kroki podjąć, aby wyegzekwować protokół? Czy są jakieś sankcje karne?

Re: Protokół z kontroli Zakładu Górniczego

PostWysłany: 21 Lip 2015, 08:58
przez realista
Nie bardzo rozumiem dlaczego protokół nie został podpisany bezpośrednio po zakończeniu kontroli. Co do przedsiębiorcy "trudnego we współpracy" to recepta jest prosta w zależności od "trudności we współpracy": należy go otoczyć "szczególną troską i opieką".

Re: Protokół z kontroli Zakładu Górniczego

PostWysłany: 21 Lip 2015, 09:02
przez Hubert
Poszukiwaczko, protokół z kontroli powinien podpisać przedsiębiorca lub osoba, którą upoważnił do reprezentacji na potrzeby kontroli (art. 80 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej). Brak podpisu (lub odmowę podpisania) można omówić w protokole - i taki niepodpisany przez przedsiębiorcę (lub jego reprezentanta) pozostawić w aktach.

Realisto - podpisanie protokołu jest prawem, lecz nie obowiązkiem przedsiębiorcy.

Re: Protokół z kontroli Zakładu Górniczego

PostWysłany: 21 Lip 2015, 11:51
przez realista
Amadeusu, oczywiście że podpisanie protokołu jest prawem a nie obowiązkiem (przedsiębiorca chce to podpisuje nie chce to nie podpisuje) ale z doświadczenia wiem, że powodem niechęci podpisywania protokołu są po prostu stwierdzone nieprawidłowości w zakresie prowadzenia ruchu zakładu górniczego (bez względu na obszar i zakres tych nieprawidłowości).