darmowy piasek z morza

darmowy piasek z morza

Postprzez Hubert » 07 Sie 2012, 08:45

Urząd Morski w Słupsku rozdaje na tony piasek z plaży w Łebie:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... tony_.html

W artykule pojawiło się ciekawe sformułowanie, jakoby piasek stanowił własność Urzędu Morskiego.
Zagadka-czy takie wybieranie piasku podlega PGG?
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: darmowy piasek z morza

Postprzez tomala » 07 Sie 2012, 10:48

Witam
Wydaje się, że Urząd Morski wykorzystał art.3 pkt.6 ustawy nie stosuje się do :"wykonywania robót związanych ze sztucznym zasilaniem strefy brzegowej piaskiem, pochodzącym z osadów dennych obszarów morskich Rzeczypospolitej Polskiej" zamieniając zasilanie z wydobyciem.
tomala
tomala
dyrektor **
 
Posty: 135
Rejestracja: 21 Lis 2011, 09:22

Re: darmowy piasek z morza

Postprzez Hubert » 07 Sie 2012, 11:18

Też sobie o tym pomyślałem, ale przecież jest tam mowa o zasilaniu strefy brzegowej, a oni wydobyty piasek chcą rozdawać (ciekawe, co na to skarbówka, bo można to chyba podciągnąć pod bezpłatne przysporzenie).
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: darmowy piasek z morza

Postprzez poszukiwacz » 07 Sie 2012, 12:11

Czy przypadkiem nie ma tu zastosowania prawo wodne (art. 31 ust. 4 pkt 7)?
poszukiwacz
dyrektor ***
 
Posty: 187
Rejestracja: 07 Cze 2012, 11:53

Re: darmowy piasek z morza

Postprzez Hubert » 07 Sie 2012, 16:32

Tak, to raczej podpada pod Prawo wodne, aczkolwiek wskazałbym raczej na utrzymywanie urządzeń wodnych.
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: darmowy piasek z morza

Postprzez realista » 07 Sie 2012, 21:14

- jesli już podpada to pod urząd skarbowy .... :lol: ; swoją drogą to bardzo ciekawy przypadek - jesli pozostanie bez odzewu ze strony fiskusa to jest to idealna wymówka dla "przedsiębiorców" zarabiających na sprzedaży piasku i żwiru w trybie "na własne potrzeby" ....
realista
generał *
 
Posty: 348
Rejestracja: 12 Mar 2012, 15:33
firma: GMG

Re: darmowy piasek z morza

Postprzez Hubert » 07 Sie 2012, 21:36

Gdy chodzi o wydobycie na potrzeby własne (w trybie art. 4), to stanowczo przeciwstawiam się ;) zbywaniu urobku, także pod tytułem darmym.
Oczywiście w powyższym przypadku art. 4 nie będzie miał zastosowania.
(ło matko, ale jestem nudny - ja nawet o piasku na plaży myślę przez pryzmat przepisów :) )
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: darmowy piasek z morza

Postprzez tomala » 08 Sie 2012, 06:31

Wydaje mi się, że Urzędowi Morskiemu chodziło, aby piasek został zabrany do tworzenia piaskownic, boisk do pilki siatkowej itp. w głębi kraju i mysląc, że będzie to bardzo dobry gest nadmorskiej miejscowości dla reszty miast i miejscowości bez dostępu do morza i cudownego piasku nie wziął pod uwagę, że w naszym kraju są przepisy które nie pozwalają zrobićtego całkowicie za darmo i na dodatek bez kontroli. Myślę, że wielu przedsiębiorców dla dobrej współpracy i dobrego imienia firmy nie raz "przekazało" różne ilości materiału na miejsową szkołę, urząd gminy, czy miasta bądź kościół lub inną instytucję bez wykazania tego w jakichkolwiek dokumentach zwłaszcza skarbowych. dlatego pewnie Urząd morski chciał być takim dobrym kolegą znad morza, ale czy takie afiszowanie się bez uprzedniego dogłębnego przeanalizowania sprawy nie da negatywnych skutków. zobaczymy.
tomala
tomala
dyrektor **
 
Posty: 135
Rejestracja: 21 Lis 2011, 09:22

Re: darmowy piasek z morza

Postprzez Hubert » 16 Lip 2013, 09:48

Jest aktualizacja informacji:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... darmo.html
Przez wszystkie [tj. przez trzy] lata edycji akcji rozdano już 225 ton piasku. Najwięcej przetransportowano do gminy Deszczno (woj. lubuskie), która pobrała 75 ton piasku na utworzenie boisk i placu zabaw dla dzieci.

Delikatnie mówiąc, ludzie powściągliwie podeszli do tej propozycji. ;)
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: darmowy piasek z morza

Postprzez EURO » 29 Lip 2013, 09:45

To jest odpad !
EURO
inżynier **
 
Posty: 47
Rejestracja: 14 Mar 2011, 11:13
firma: []


Wróć do Informacje z kraju

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron