koncesja o brak decyzji o wyłączeniu z prod rolniczej

Re: koncesja o brak decyzji o wyłączeniu z prod rolniczej

Postprzez realista » 09 Paź 2013, 18:37

- Zuzanno, z mojego doświadczenia wiem, że w zdecydowanej wiekszości sprawy nawet nie ruszają z miejsca, więc mój pogląd jest ogólny, jesli reprezentujesz organ walczący to w żadnym wypadku moja opinia nie dotyczy zarówno Ciebie jak i Twojego urzędu; z góry przepraszam, jeśli w jakikolwiek sposób poczułaś się przeze mnie urażona ...
- chodzi mi po głowie taki pomysł: może warto byłoby stworzyć zespół wsparcia dla organów rzetelnie sprawujących swoje obowiązki ? i zachęcić inne organy do bezwzględnej walki z tego typu przestępstwami - dzieląc się dośswiadczeniami, wiedzą ?
- Amadesu i Zuzanno - jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?
realista
generał *
 
Posty: 348
Rejestracja: 12 Mar 2012, 15:33
firma: GMG

Re: koncesja o brak decyzji o wyłączeniu z prod rolniczej

Postprzez Hubert » 09 Paź 2013, 18:57

realista napisał(a):- Amadesu i Zuzanno - jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?

Pomysł b. zacny, planowaliśmy nawet parę miesięcy temu z Jolką z forum postarać się o nadanie takiej inicjatywie pewnych ram.
Jednakże obok braku woli niektórych geologów powiatowych (a i inspektorów OUG) do zajmowania się tego typu sprawami, w starostwach istnieje jeszcze inny, równie ważny powód - brak funduszy na badanie geologiczne złóż czy ich obmiar (są to zazwyczaj czynności zlecane). Poza tym należy pamiętać o inicjatywie WUG, by problem nielegalnej eksploatacji przeszedł do kompetencji organów nadzoru górniczego, co zostało zapisane w projekcie noweli węglowodorowej.
Jednakże do czasu przyjęcia tych przepisów (i ich wejścia w życie), oczywiście chętnie przystąpię do takiej inicjatywy.
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: koncesja o brak decyzji o wyłączeniu z prod rolniczej

Postprzez realista » 09 Paź 2013, 20:22

- chodzi mi po głowie taka koncepcja: stworzenie zespołu (forma do dyskusji) która działałabyby w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego na zasadach na jakich działają niektore kncelarie prawne specjalizujace się w odszkodowaniach; czyli wykonują konkretne opracowanie na potrzeby procesowe bez honorarium a w przypadku wygranej otrzymują swoje wynagrodzenie ...
- Amadeusu - Twoja opinia jest niezbędna w tej sprawie
realista
generał *
 
Posty: 348
Rejestracja: 12 Mar 2012, 15:33
firma: GMG

Re: koncesja o brak decyzji o wyłączeniu z prod rolniczej

Postprzez Hubert » 09 Paź 2013, 20:47

Pomysł jest naprawdę wart uwagi!
Zespół działałby jednak raczej poza ramami konkretnych postępowań w/s opłaty podwyższonej, jednakże nie byłoby problemu, by poszczególni jego członkowie (geolog, mierniczy) występowali w roli biegłych w takich postępowaniach.
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: koncesja o brak decyzji o wyłączeniu z prod rolniczej

Postprzez zuzanna » 10 Paź 2013, 10:57

Hmm wchodzimy w kompetencje organów górniczych a to już poza mną. Moja rola ogranicza się do ochrony dobrych klas gruntów rolnych a jeżeli już maja być "przywrócone do użytkowania" po eksploatacji poprzez stworzenie dołka z woda ( o nierównym dnie nieprzydatnym ani do rybołówstwa, ani na kąpielisko) to przynajmniej mam obowiązek wyegzekwować opłaty za wyłączenie z produkcji rolniczej.
zuzanna
górnik ***
 
Posty: 10
Rejestracja: 26 Sie 2013, 13:38

Poprzednia

Wróć do nielegalna eksploatacja i wydobycie na potrzeby własne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron