rekultywacja a art. 156 KPA

Imprezy, konferencje, zjazdy i nieformalne spotkania, zapytania, prośby o pomoc i wszystko, co nie mieści się w poprzednich kategoriach

rekultywacja a art. 156 KPA

Postprzez ewa » 22 Lip 2014, 00:39

Proszę o poradę, czy można posłużyć się art.156 kpa par.1 pkt 2 we wniosku do SKO, że z rażącym naruszeniem prawa zostały wydane decyzje przez Starostwo ?
Decyzje te dotyczą uzgadniania kierunku rekultywacji i uznania rekultywacji za zakończoną. Problem w tym, że Starostwo przychyliło się do wniosku mojego poddzierżawcy o zmianę kierunku rekultywacji, która w efekcie została ograniczona do wyrównania obszaru wokół wyrobiska i do złagodzenia i wyprofilowania skarp bocznych.Skoro była to po prostu tylko techniczna rekultywacja, to wystarczyło przyjęcie jej przez OUG, aby zaocznie, zza biurka została zaakceptowana również przez Starostwo.
Wnioskodawca /poddzierżawca/ w decyzjach Starostwa o rekultywacji widnieje pomyłkowo jako właściciel działki, co skutkowało tym, że ja nie byłam stroną i nie miałam nawet podawane do wiadomości nic w tym temacie, nie byłam informowana o niczym.
W dokumentacji geologicznej był zapis, że ma być położony humus w trakcie rekultywacji. Przedsiębiorca wywiózł wcześniej cały humus wraz z roślinnością poza teren kopalni, bez mojej wiedzy i zgody. Nikt się tym nie zainteresował.
Czy jest to rażące naruszenie / przez Starostwo Powiatowe /prawa właściciela do decydowania o działaniach dotyczących tematu rekultywacji wyrobiska?
ewa
technik ***
 
Posty: 26
Rejestracja: 25 Lip 2013, 23:17
firma: michalin

Wróć do Pozostałe dyskusje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron