Prawo do informacji geologicznej

Prawo do informacji geologicznej

Postprzez Gosia » 20 Wrz 2016, 12:40

Witam,
Proszę o odpowiedź na następujące zagadnienie. Inwestor udokumentował złoże w 2011 r. i prowadzi działalność na podstawie koncesji starosty. Obok na działce jest koncesja marszałkowska, ma ją inny przedsiębiorca.Przedsiębiorcy chcą połączyć te dwa złoża i będzie wydobywał na jednym dużym ten przedsiębiorca, który na teraz koncesję u marszałka. Przedsiębiorca, który ma koncesję u starosty przekazał niby prawa do swojego złoża temu drugiemu. I ten drugi sporządził dodatek rozliczający do dokumentacji na złoże starosty i stara się o jego zatwierdzenie. Jednocześnie koncesję u starosty ma nadal ten pierwszy i niedługo chce ją wygasić, aby można było połączyć te dwa złoża. Czy tak można?
Jak to jest z tym prawem do informacji?
Moim zdaniem ten pierwszy przedsiębiorca powinien sporządzić dodatek rozliczający i wygasić koncesję. Później przekazać prawo do informacji temu drugiemu. A ten drugi łączy złoża u marszałka, zmienia koncesję i koniec.
Czym skutkuje przekazanie prawa do informacji geologicznej w czasie trwania koncesji?
Proszę o szybką odpowiedź. Będę wdzięczna. Pozdrawiam
Gosia
inżynier *
 
Posty: 31
Rejestracja: 16 Sty 2014, 12:09

Re: Prawo do informacji geologicznej

Postprzez phiotlek » 20 Wrz 2016, 19:28

Hej
Jak dla mnie trochę sobie komplikują. Najprościej by było przepisać koncesję na nowego przedsiębiorcę i funkcjonować na dwóch.
Jeśli jest oczywiście jakiś powód na połączenie .... nie wnikam.
Przy tym co opisałaś nie wiem czy przekazanie już w tym momencie prawa do informacji geologicznej nie powinno prowadzić do wygaszenia koncesji (choć jeśli i tak chcą ją wygasić to bez znaczenia).
Nie wiem też czy jest sens obecnie robienia dodatku dla małego złoża w sytuacji gdy po "połączeniu" i tak jeszcze jeden dodatek należało by zrobić co by "wyzerować" zasoby.
pzdr
phiotlek
technik **
 
Posty: 21
Rejestracja: 15 Wrz 2016, 17:03


Wróć do dokumentacje złożowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron