zgłoszenie o przystąpieniu do wykonywania robót

zgłoszenie o przystąpieniu do wykonywania robót

Postprzez Fred » 14 Kwi 2016, 13:14

Witam,

Mam pytanie dotyczące zgłoszenia zamiaru o przystąpieniu do wykonywania robót geologicznych (dot. udokumentowania złoża kruszywa): Czy 2 tygodniowy termin określony w art. 81 Pgg będzie liczony od daty wpływu do urzędu, czy od nadania listu w placówce pocztowej? Co w przypadku, gdybym nie zmieścił się w tym terminie i zgłosił zamiar przystąpienia do robót np. 3 dni za późno?
Fred
technik *
 
Posty: 19
Rejestracja: 16 Maj 2014, 14:41

Re: zgłoszenie o przystąpieniu do wykonywania robót

Postprzez Hubert » 16 Kwi 2016, 02:29

Wystarczy nadanie zawiadomienia na poczcie (Art. 57 § 5 pkt 2 KPA).
Niedochowanie terminu nie powinno rodzić jakichkolwiek sankcji. Co prawda pojawiły się głosy, iż w przypadku niedochowania terminu do zawiadomienia można odmówić zatwierdzenia dokumentacji geologicznej, ale praktyka pokazała, że pogląd ten jest zbyt daleko idący.
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: zgłoszenie o przystąpieniu do wykonywania robót

Postprzez halszkaa » 09 Sty 2017, 10:52

Witam. Czy brak:
1. zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia wykonywania robót geologicznych (na podstawie zatwierdzonego decyzją Projektu robót geologicznych - )
lub/i
2. zawiadomienia o zamierzonym poborze próbek (czasowego przechowywania) w wyniku robót geologicznych (na podstawie zatwierdzonego decyzją Projektu robót geologicznych)

jest podstawą do odmowy zatwierdzenia dokumentacji geologicznej złoża kopaliny (dokumentacja powstała w wyniku działań niezgodnych z prawem?), czy należałoby zastosować przepisy karne ustawy pgig i zatwierdzi dokumentację
halszkaa
technik *
 
Posty: 19
Rejestracja: 12 Maj 2016, 13:59

Re: zgłoszenie o przystąpieniu do wykonywania robót

Postprzez Hubert » 09 Sty 2017, 15:24

Prawne uzasadnienie można znaleźć i do tezy, że stanowi to podstawę do odmowy zatwierdzenia - i do stanowiska przeciwnego ;) (czyli że nie stanowi to podstawy do odmowy).
Za tezą o przeszkodzie przemawia literalne brzmienie przepisu, za tezą o braku przeszkody przemawiać będą względy celowościowe, wykładnia systemowa (konstytucyjna zasada proporcjonalności), no i chyba... zdrowy rozsądek. No bo jak sanować brak zgłoszenia/zawiadomienia? Powtarzając roboty geologiczne? Uznałbym, że ustawodawcy chodziło nie o każdy przypadek naruszenia przepisów prawa, lecz o wykonanie robót geologicznych z pogwałceniem przepisów o koncesjonowaniu lub zatwierdzaniu / zgłaszaniu projektu robót geologicznych.
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: zgłoszenie o przystąpieniu do wykonywania robót

Postprzez halszkaa » 10 Sty 2017, 09:34

Dziękuję za informację.Pozdrawiam serdecznie
halszkaa
technik *
 
Posty: 19
Rejestracja: 12 Maj 2016, 13:59

Re: zgłoszenie o przystąpieniu do wykonywania robót

Postprzez galena3110 » 16 Paź 2020, 12:40

Witam,

Mam takie pytanie czy art. 81 ust 3 PGiG jest wymagany odnośnie potencjalnych złóż, które są objęte prawem własności nieruchomości gruntowych ? Przecież są to próbki tymczasowego przechowywania nie przekazuje się ich PSG i tym bardziej można je zutylizować po uprawomocnieniu się Decyzji zatw. DG. Zawsze zgłaszam roboty geol. do gminy i urzędu mar. jak otrzymam decyzję zatw. PRG i się ona uprawomocni bazując na art. 81 ust. 1 pkt 1-2 oraz ust. 2. Teraz urząd wymaga bym zawarła ifn. w zgłoszeniu robót w odniesieniu do ust. 3 lub w osobnym piśmie. Może ja tego nie rozumiem, ale to jest powielanie tej samej informacji ??? Po raz pierwszy urząd wymaga tego ode mnie nigdy tego nie robiłam ...zawsze DG są zatwierdzane, potem udzielane Koncesje itd. PSG też nigdy żadnych pism nie wystosowała do nas. Czy to przypadkiem nie jest nadinterpetacja urzędnika (co często się zdarza niestety ...)? Niby ten ust. 3 odnośi się do ust. 1 ale jak dla mnie to chyba bardziej ma się do złóż objetych własnością górniczą :?: :?: :?: Zrobię tak jak ten urzędnik chce spoko, tylko chcę się upewnić jak to w końcu jest. Będę wdzięczna za odpowiedź bo po prostu zgłupiałam :mrgreen:

Pozdrawiam
galena3110
inżynier **
 
Posty: 45
Rejestracja: 05 Lis 2015, 09:32


Wróć do projekty robót geologicznych

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron