dodatek do PRG

dodatek do PRG

Postprzez galena3110 » 04 Kwi 2018, 14:25

Witam,

Pozwolę sobie przejść od razu do rzeczy :mrgreen:

Jak w tytule tematu chodzi o sporządzenie dodatku do PRG. Do zatwierdzonego już PRG chce dołączyć działki, które graniczą na północy i na wschodzie z terenem objętym robotami geolgicznymi. Nie byłoby w tym nic ciekawego gdyby nie fakt, że zatwierdzony projekt, jak i działki, które planuje objąć dodatkiem leżą na terenie tej samej gminy, powiatu i województwa, ale z kolei należą do innego obrębu ewidencyjnego... Także PRG leży na terenie miejscowości nr 1 działki na północy na terenie miejscowości nr 2 a działki na wschodzie na terenie miejscowości nr 3. Moje pytanie zatem brzmi czy w związku z taką sytuacją należy sporządzić 2 dodatki do PRG odrębnie dla miejscowości nr 2 i nr 3 czy sporządzić jeden dodatek? Nigdy wcześniej nie zdarzyła mi się taka sytuacja dlatego będę wdzięczna jak ktoś udzieli mi odpowiedzi jeśli miał podobny problem :)

Pozdr.
Beata
galena3110
inżynier **
 
Posty: 45
Rejestracja: 05 Lis 2015, 09:32

Re: dodatek do PRG

Postprzez kier18 » 11 Kwi 2018, 22:08

Witam,

Nie ma znaczenia, że jest to osobny obręb ewidencyjny. Robisz 1 dodatek do PRG, w którym włączasz wskazane działki w granice obszaru badań.

Pozdrawiam:)
kier18
inżynier *
 
Posty: 34
Rejestracja: 09 Mar 2017, 11:10

Re: dodatek do PRG

Postprzez galena3110 » 17 Kwi 2018, 10:46

kier18 napisał(a):Witam,

Nie ma znaczenia, że jest to osobny obręb ewidencyjny. Robisz 1 dodatek do PRG, w którym włączasz wskazane działki w granice obszaru badań.

Pozdrawiam:)



Dzięki wielkie :D ;)

Pozdr !
galena3110
inżynier **
 
Posty: 45
Rejestracja: 05 Lis 2015, 09:32

Re: dodatek do PRG

Postprzez galena3110 » 18 Kwi 2018, 14:40

i znowu mam małe pytanie :mrgreen:

robie ten dodatek do prg w związku z czym musze zaplanować dodatkowe otwory i prawda jest taka, żeby mi to wszystko ładnie sensownie wyglądało (chodzi o odległości pomiędzy otworami) musiałabym wejść z 1 otworem na obszar poszukiwań, który już został zatwierdzony. Czy można sobie na takie coś pozwolić i uwzględnić to w tym dodatku czy po prostu nie ma takiej możliwości ? Bo jeżeli nie to będe musiała zaplanować otwór w takim miejscu gdzie odległość pomiędzy tym otworem a otworami w pobliżu będzie wynosić 58 i 66 m to zdecydowanie trochę za mało :(
galena3110
inżynier **
 
Posty: 45
Rejestracja: 05 Lis 2015, 09:32

Re: dodatek do PRG

Postprzez idait » 20 Kwi 2018, 13:40

Można planować także na obszarze już uwzględnionym w zatwierdzonym prg, należy tylko pamiętać o ponownym dołączeniu wyciągów z ewidencji odnośnie tej działki. a na marginesie, otwory planuje się w celu rozwiązania konkretnego zadania geologicznego (domyślam się że chodzi o udokumentowanie zasobów) a nie by ładnie i sensownie wyglądały. Jeśli zmienność parametrów złożowych będzie wysoka, może się okazać iż te 58 i 66 m będzie za dużo.
idait
technik **
 
Posty: 22
Rejestracja: 14 Sie 2015, 09:39

Re: dodatek do PRG

Postprzez galena3110 » 07 Sie 2018, 07:58

Dzień doberek :mrgreen:

Pojawiło mi się kolejne pytanie/pytania do tego tematu. Otóż zatwierdzono mi PRG i (dopiero teraz) na dniach będę wysyłać dodatek do niego. Tylko obecnie mam taką sytuację, że PRG dałam do zatwierdzenia na czas do dnia 31 stycznia 2019 :( i teraz nie wiem do kiedy zatwierdzić dodatek najlepiej by było zrobić również do 31 stycznia 2019 bo i tak działki z PRG i dodatku będa włączone razem do dokumentacji geologicznej. Problem polega na tym, że zanim zatwierdzą dodatek to jakiś mc + zgłoszenie wierceń no i potem prace geodezyjne, które różnie trwają .... boję się, że nie wyrobię się do dnia 31 stycznia 2019. Czy zdażało Wam się zmienić czas na jaki ma obowiązywać zatwierdzony PRG ?? Chodzi mi o to czy w tym przypadku można sobie pozwolić na przesłanie pisma z prośbą o zmianę terminu ??? Wiem ze mozna zatwierdzać proejkty do lat 5 tutaj niepotrzebnie dałam tak krótki czas ... :/
galena3110
inżynier **
 
Posty: 45
Rejestracja: 05 Lis 2015, 09:32

Re: dodatek do PRG

Postprzez kier18 » 08 Sie 2018, 07:53

Pisząc o pracach geodezyjnych masz na myśli zamierzanie otworów, czy obmiar terenu pod dokumentację? Spokojnie zatwierdzą Ci PRG do tego czasu i spokojnie wyrobisz się z wierceniami. Tzn. pytanie ile masz zaprojektowanych otworów i jak głębokich, bo jeśli jest to np. 200 otworów do 30,0 m, to różnie może być.

Pozdrawiam
kier18
inżynier *
 
Posty: 34
Rejestracja: 09 Mar 2017, 11:10

Re: dodatek do PRG

Postprzez galena3110 » 08 Sie 2018, 08:17

[quote="kier18"]Pisząc o pracach geodezyjnych masz na myśli zamierzanie otworów, czy obmiar terenu pod dokumentację? Spokojnie zatwierdzą Ci PRG do tego czasu i spokojnie wyrobisz się z wierceniami. Tzn. pytanie ile masz zaprojektowanych otworów i jak głębokich, bo jeśli jest to np. 200 otworów do 30,0 m, to różnie może być.


prace geodezyjne - miałam na myśli wykonanie mapy syt-wys do dg (róznie bywa z godetami niektórzy nawet dawają sobie 3 mce czasu, a czasami nie ma w kim wybierać i 3ba się na taki układ zgodzić ;) ). Nie no :D otworów jest poniżej 20 i poniżej 20 m gł. Chciałam po prostu zmienić ważność decyzji zatw. prg bo mam jeszcze sporo innych prg, dg, pzz do zrobienia i dlatego boję się, że mogę się nie wyrobić do końca stycznia 2019 z tym temate. popełniłam błąd bo mogłam dać po prostu większą rezerwę czasową dać do 5 lat i po sprawie ... :evil:
galena3110
inżynier **
 
Posty: 45
Rejestracja: 05 Lis 2015, 09:32

Re: dodatek do PRG

Postprzez kier18 » 08 Sie 2018, 10:22

Ale wykonanie mapy syt.-wys. do dokumentacji nie jest przedmiotem projektu robót GEOLOGICZNYCH. Także to, że prace geodezyjne będą wykonane nawet 5 lat po zatwierdzeniu PRG nic nie znaczy. Najważniejsze żeby otwory zostały wykonane w czasie, na jaki został zatwierdzony PRG.
kier18
inżynier *
 
Posty: 34
Rejestracja: 09 Mar 2017, 11:10

Re: dodatek do PRG

Postprzez galena3110 » 08 Sie 2018, 11:01

Ok rozumiem. Jestem młodym geologiem i cały czas się ucze :D
dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam ! :P
galena3110
inżynier **
 
Posty: 45
Rejestracja: 05 Lis 2015, 09:32

Następna

Wróć do projekty robót geologicznych

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość