Plan zagospodarowania a studium

Plan zagospodarowania a studium

Postprzez katarzynag » 17 Lip 2019, 00:57

Witam.
Mam udokumentowane zloze kruszywa, ktore uwzglednione bylo w studium. Natomiast wczoraj dowiedzialam sie ze w planie zagospodarowania to zloze jest opisane jako sport I rekreacja. :!: poniewaz rada gminy nie wyrazila zgody na uruchomienie wydobycia. Czy taka sytuacja jest mozliwa? I czy w takiej sytuacji mozna zmienic udokumentowane zloze na np. dzialki budowlane?
katarzynag
aspirant
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 Lip 2019, 00:42

Re: Plan zagospodarowania a studium

Postprzez Hubert » 17 Lip 2019, 06:46

katarzynag napisał(a):Mam udokumentowane zloze kruszywa, ktore uwzglednione bylo w studium.

Zerknij do studium, w jaki sposób złoże "zostało uwzględnione". Być może jedynie je zinwentaryzowano, nie określając jednocześnie przeznaczenia Twojego terenu pod wydobycie.
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: Plan zagospodarowania a studium

Postprzez katarzynag » 17 Lip 2019, 19:25

W studium jest oznaczone jako PG
katarzynag
aspirant
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 Lip 2019, 00:42

Re: Plan zagospodarowania a studium

Postprzez Hubert » 17 Lip 2019, 22:51

Formalnie - jest możliwe, aczkolwiek wydaje mi się, że potrafię uzasadnić stanowisko przeciwne. ;)
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: Plan zagospodarowania a studium

Postprzez realista » 18 Lip 2019, 08:22

Skoro w studium jest PG to teoretycznie nie może być inaczej w mpzp ale .... :) - trzeba dokładnie zapoznać się opisem tekstowym oznaczenia "PG" w studium, podobnie jak i w przypadku "sportu i rekreacji" w mpzp. Wg mnie nic nie stoi na przeszkodzie aby zrealizować docelowo przeznaczenie "sportowe i rekreacyjne" po wcześniejszym wyeksploatowaniu kopaliny (oczywiście, jeśli warunki geologiczne na to pozwolą). Możliwa jest jednak sytuacja, że w studium dokonano jedynie wniesienia w sposób formalny (w trybie art. 95 ust. 1 pgg oraz art. 10 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym) granic udokumentowania złoża - bez określenia/akceptacji możliwości jego wydobycia - co nie wyczerpuje raczej wymogu wynikającego z art. 72 ust. 1 ustawy Prawo ochrony środowiska (?). Faktem jest, że wniesienie do studium granic udokumentowanego złoża nie oznacza jeszcze możliwości jego eksploatacji. Należy w tym miejscu wskazać niestety problem mnogości i długości trwania postępowań urbanistyczno-środowiskowych oraz ich wzajemne relacje.
realista
generał *
 
Posty: 348
Rejestracja: 12 Mar 2012, 15:33
firma: GMG

Re: Plan zagospodarowania a studium

Postprzez katarzynag » 18 Lip 2019, 08:44

Zloze jest udokumentowane. Nie ma zgody n.a. wydobycie ze strony rady miasta. Ale dlaczego jest tam sport I rekreacja skoro ja wnioskowalam o budownictwo?
katarzynag
aspirant
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 Lip 2019, 00:42

Re: Plan zagospodarowania a studium

Postprzez Hubert » 18 Lip 2019, 20:55

katarzynag napisał(a):Ale dlaczego jest tam sport I rekreacja skoro ja wnioskowalam o budownictwo?

Być może odpowiedź znajdziesz w protokole z posiedzenia rady gminy.
Hubert
dozór forum
 
Posty: 989
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: Plan zagospodarowania a studium

Postprzez Beraht » 17 Paź 2019, 14:10

Wniosek o zmianę przeznaczenia w suikzp ma charakter postulatywny i nie musi zostać uwzględniony przez radę gminy.
Beraht
dyrektor **
 
Posty: 147
Rejestracja: 29 Cze 2016, 23:35


Wróć do Prawo geologiczne i górnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron