Powierzanie czynności kierownictwa i dozoru ruchu podmiotom

Powierzanie czynności kierownictwa i dozoru ruchu podmiotom

Postprzez Matim » 14 Sie 2018, 12:02

Pytanie dotyczy tego tekstu (dokładnie punkt 11.)

https://kruszpol.pl/index.php/aktualnosci/item/79-kwalifikacje-kierownictwa-i-dozoru-ruchu-w-odkrywkowych-zakladach-gorniczych

Czy ja jako osoba posiadająca wykształcenie górnicze (mgr inż. Górnictwa i Geologii), nie posiadająca stwierdzonych kwalifikacji górniczych - mogę kierować kopalnią odkrywkową (żwirownia) jako podmiot zewnętrzny, osoba fizyczna prowadząca własną działalność gospodarczą? Z góry dziękuję za cenne informacje.
Matim
aspirant
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 Sie 2018, 11:52

Re: Powierzanie czynności kierownictwa i dozoru ruchu podmio

Postprzez realista » 04 Paź 2018, 08:57

Odpowiedź jest bardzo prosta: nie ma takiej możliwości. Przepisy w tej akurat kwestii jasno precyzują, że osobą odpowiedzialną za ruch zakładu górniczego jest KRZG, który oprócz warunków zawodowych i naukowych oraz praktyki musi uzyskać stosowne potwierdzenie takowych kwalifikacji przez organ nadzoru górniczego. Przepisy nie precyzują natomiast formy zatrudnienia takiej osoby; tak więc KRZG może być pracownikiem zarówno etatowym jak i zaangażowanym przez przedsiębiorcę jako podmiot (np. jednoosobowa działalność gospodarcza). Istotą bytu KRZG w zakładzie górniczym jest fakt odpowiedzialności osobowej a nie podmiotowej; ostatecznie przecież kwalifikacje KRZG nabywa osoba (imię i nazwisko) a nie podmiot.
realista
generał *
 
Posty: 327
Rejestracja: 12 Mar 2012, 15:33
firma: GMG


Wróć do Prawo geologiczne i górnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron