Pas ochronny wyrobiska

zakręty postępowań koncesyjnych

Re: Pas ochronny wyrobiska

Postprzez Hubert » 13 Lip 2022, 14:33

Zgoda nie jest nigdzie uregulowana, można powiedzieć, że jest bezprawna. ;-) Ani PN dot. pasów, ani rozporządzenie nie przewidują odstępstwa od obowiązku wyznaczenia pasów, co oznacza, że wszelkie przypadki niewyznaczania pasów - nawet za zgodą właściciela sąsiedniej nieruchomości - są sprzeczne z PN. Rozmawiałem na ten temat z przedstawicielami obecnego składu ciała PKN odpowiedzialnego za normę, ale na razie bezskutecznie.
Praktyka od lat dopuszcza taką zgodę. Dotychczas spotykałem się ze zgodami udzielanymi przez właścicieli, ale może organ koncesyjny zaaprobuje również zgodę dzierżawcy?
Hubert
dozór forum
 
Posty: 984
Rejestracja: 02 Mar 2011, 19:36
Miejscowość: Wrocław

Re: Pas ochronny wyrobiska

Postprzez realista » 16 Wrz 2022, 08:17

Jeśli zachodzi zgodność obu stron (dwóch sąsiednich właścicieli działek) co do odstąpienia od zachowania pasów ochronnych oraz nie sprzeciwia się temu interes społeczny to takie rozwiązanie nie jest wprawdzie przewidziane ale także nie jest zabronione. Bez wątpienia porozumienie co do obustronnej zgody na likwidację pasów ochronnych wzdłuż działek powinni zawrzeć właściciele, względnie dzierżawcy pod warunkiem dysponowania takimi kompetencjami (wynikającymi z umowy dzierżawy). Jest tylko jeden kruczek w takim przypadku a mianowicie takie rozwiązanie musi dopuszczać koncesja jednego i drugiego przedsiębiorcy oraz decyzja środowiskowa - jeśli została wydana.
realista
generał *
 
Posty: 346
Rejestracja: 12 Mar 2012, 15:33
firma: GMG

Poprzednia

Wróć do koncesje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron