zmiana planu zagospodarowania przestrzennego

Imprezy, konferencje, zjazdy i nieformalne spotkania, zapytania, prośby o pomoc i wszystko, co nie mieści się w poprzednich kategoriach

zmiana planu zagospodarowania przestrzennego

Postprzez ewa » 10 Sie 2015, 12:07

Uprzejmie pytam, czy jest prawnie możliwa zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ( z pominięciem studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy ) odnośnie działki znajdującej się w obszarze PE (tereny eksploatacji powierzchniowej) i oznaczenie tego obszaru symbolem PBS ( zabudowa produkcyjno - magazynowa; P-produkcyjna, B-magazyny, S-składy) ?
Nadmieniam, że koncesja jest wygaszona,eksploatacja kruszywa naturalnego zakończona, a teren jest zdewastowany, przez co nie nadaje się do żadnej produkcji rolnej.
Ostatnio edytowany przez ewa, 23 Lut 2018, 22:36, edytowano w sumie 1 raz
ewa
technik ***
 
Posty: 26
Rejestracja: 25 Lip 2013, 23:17
firma: michalin

Re: zmiana planu zagospodarowania przestrzennego

Postprzez realista » 11 Sie 2015, 08:06

Gdyby spojrzeć na zagadnienie od strony wyłącznie formalno-prawnej do wg mnie nie bardzo się da uchwalić mpzp bez studium. Fakt wygaśnięcia koncesji, czyli zniesienie obszaru i terenu górniczego kończy wprawdzie działalność górniczą ale w tym przypadku pozostaje jeszcze najprawdopodobniej do wykonania przez przedsiębiorcę obowiązek rekultywacji i jej odbiór (pytanie czy takowa została zrealizowana a jeśli to dlaczego nie ?). Ponadto istotna kwestia: co ze złożem ? - jeśli nie zostało ono rozliczone i wybilansowane z ewidencji zasobów to nie bardzo widzę możliwość zabudowy (sprzeczność z przepisami). Natomiast jeśli złoże zostało wykreślone z bilansu zasobów to będąc starostą chyba zaryzykowałbym wydanie pozwolenia na budowę - pomimo "pewnych niespójności" :roll: . Nie zmienia to potrzeby złożenia w takim wypadku wniosku o zmianę punktową studium i mpzp.
Pójście normalną drogą (zmiana studium, mpzp) to oczekiwanie ok. dwóch lat przy dobrych watrach i zapewne tu jest problem.
realista
generał *
 
Posty: 327
Rejestracja: 12 Mar 2012, 15:33
firma: GMG

Re: zmiana planu zagospodarowania przestrzennego

Postprzez ewa » 11 Sie 2015, 10:25

Dziękuję za odpowiedź. Chciałabym jeszcze doprecyzować problem. Otóż, rekultywacja rolna została uznana za zakończoną na jej etapie podstawowym, czyli technicznym. W zestawieniu zasobów geologicznych kruszywa naturalnego - zasoby bilansowe końcowe wynoszą ok. 83 000 ton. Czy w związku z tym istnieje przymus dalszego wydobywania i nie można zmienić planu odnośnie tego obszaru PE na PBS ?
ewa
technik ***
 
Posty: 26
Rejestracja: 25 Lip 2013, 23:17
firma: michalin

Re: zmiana planu zagospodarowania przestrzennego

Postprzez realista » 11 Sie 2015, 13:16

83 tys. Mg zasobów geologicznych to wprawdzie niewiele ale dlaczego zostały one pozostawione w złożu względnie nie zostały rozliczone w ramach corocznych operatów ewidencyjnych oraz w dodatku rozliczeniowym do dokumentacji geologicznej (zakładając że takowy został wykonany) ?
Dopóki są zasoby w krajowej ewidencji a ślad tychże zasobów pozostaje na "mapie" to nie bardzo widzę możliwość zmiany studium i mpzp. Tak małą ilość zasobów (kruszywa naturalnego) należało zawnioskować o wybilansowanie na etapie dodatku rozliczeniowego.
realista
generał *
 
Posty: 327
Rejestracja: 12 Mar 2012, 15:33
firma: GMG


Wróć do Pozostałe dyskusje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron